امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139998
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رابرت فیسک» نویسنده سرشناس انگلیسی در مقاله‌ای پیرامون آل سعود و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رابرت فیسک» نویسنده سرشناس انگلیسی در مقاله‌ای پیرامون آل سعود و وهابیت نوشت که تاریخ خانواده حاکم سعودی پر از نفاق و رفتارهای وحشیانه‌ای است که غرب ترجیح داده به خاطر منافع تجاری و اقتصادی خود از آنها چشم‌پوشی کند.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» با انتشار مقاله فیسک که در آن به «تاریخ سیاه» وهابیت و خشونت‌ها و وحشی‌گری‌های آن اشاره شده است، به نقل از او نوشت که اقدامات آل سعود در عربستان شبیه به جنایات کنونی داعش است.

فیسک نوشت: وهابی‌ها از روش‌های وحشتناکی برای تنبیه کسانی که در مقابل آنها می‌ایستادند استفاده می‌کردند درست مانند رفتاری که هم‌اکنون با «رائف بدوی» وبلاگ‌نویس عربستانی دارند. مقامات آل سعود وی را با اتهام جرائم اینترنتی به 10 سال زندان و 1000 ضربه شلاق و یک میلیون ریال سعودی جریمه نقدی محکوم کرده است (+).

بدوی در سال 2012 بازداشت شد و 50 ضربه شلاق وی در هفته گذشته در ملأ عام اجرا شد. قرار است حکم 1000 ضربه در طی 20 هفته اجرا شود.

فیسک در ادامه مقاله خود نوشت: نفاق وهابی‌ها با ریختن اشک تمساح بر قربانیان حمله به نشریه «شارلی ابدو» فرانسه آشکار می‌شود زیرا آنها از سوی دیگر از افراط‌گرایان و تروریست‌ها در سوریه، عراق و افغانستان حمایت می‌کنند. تروریست‌هایی که در کشورهای دیگر فساد می‌کنند، بی‌گناهان را سر می‌برند ، مقدسات را تخریب می‌کنند و زنان را به بردگی می‌گیرند.

در حمله هفته گذشته به دفتر شارلی ابدو در پاریس، 12 نفر کشته شدند. القاعده یمن مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

رابرت فیسک سپس اعلام می‌کند که 15 نفر از 19 نفری که حملات 11 سپتامبر در آمریکا را انجام دادند سعودی بودند و طالبان نیز از حمایت عربستان برخوردار است و هیأت امر به معروف و نهی از منکر طالبان تفاوتی با پلیس دینی عربستان ندارد.

در انتهای این مقاله تاکید شده است که عربستان سعودی از دهه هفتاد منبع اصلی پرورش تروریسم بوده است و این اقدام با مبالغ هنگفت در راستای انتشار تفکر افراطی وهابیت انجام شده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها