امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139999
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در زمانیکه ترکیه به اتهام حمایت از داعش و تسهیل نفوذ عناصر تروریستی به سوریه سرزنش ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در زمانیکه ترکیه به اتهام حمایت از داعش و تسهیل نفوذ عناصر تروریستی به سوریه سرزنش می‌ شود، وزیر امور خارجه این کشور اذعان کرد که تاکنون صدها نفر از اتباع این کشور به داعش پیوسته‌اند.

«مولود چاووش اغلو» وزیر خارجه ترکیه روز پنجشنبه (امروز) در یک کنفرانس خبری بعد از بازگشت به ترکیه از قبرس شمالی تصریح کرد که بیش از 700 شهروند ترک به تکفیری‌های «داعش» پیوسته‌اندز او از بازگشت آنها به ترکیه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش روزنامه «تودی زمان» ترکیه، چاووش اغلو ادامه داد: این تعداد کمتر از تعداد شهروندان اروپایی است که به داعش پیوسته‌اند. نگرانی همه درباره این مبارزان خارجی این است که وقتی به کشورهایشان بازگردند، چه رخ خواهد داد؟ ما هم همین نگرانی را داریم.

وزیر خارجه ترکیه تأکید کرد که کشورش هدف بسیاری از حملات تروریستی سازمانهای تروریستی از جمله حزب انقلابی آزادی خلق (DHKP/C)، القاعده و حزب کارگران کردستان موسوم به «پ ک ک» بوده است.

چاووش‌ اغلو در این باره گفت: تمامی کشورها، هدف آشکار داعش هستند. ترکیه نیز هدف آشکار این گروه است.

وزیر خارجه ترکیه درباره گزارش هایی مربوط به «حیات بومدین» چهارمین مظنون حملات پاریس که گفته می‌شد روز 8 ژانویه از ترکیه به سوریه رفته است، گفت، هیچ اطلاعاتی درباره این زن ندارد و فقط می‌داند که ظاهراً به شیوه غیرقانونی از ترکیه به سوریه رفته است.

وی ادامه داد، ترکیه قبل از آنکه پاریس درخواست کند، اطلاعاتی را که داشته، در اختیار فرانسه قرار داده است و گفت: هیچ اطلاعاتی درباره این زن وجود ندارد. نام وی در لیست تروریستی قرار ندارد. شما وقتی او کشور خودتان را ترک می‌کرد، اقدامی صورت ندادید اما الان می‌گویید که چرا ترکیه اجازه ورود به او داده است. آیا این غیرمنصفانه نیست؟

چاووش اغلو درباره انتقادات وارده به ترکیه درباره مبارزان خارجی گفت، ترکیه اقدامات لازم را صورت داده است اما حقیقت این است که مرز ترکیه و سوریه 911 کیلومتر است و ادامه داد: ما یکهزار و 165 نفر را تابحال اخراج کرده‌ایم و حکم اخراج 7 هزار و 250 نفر را صادر کرده‌ایم.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها