امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۲۲:۱۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1400
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 290
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در جمع گروهی از پاسداران نیروی مخصوص قرارگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در جمع گروهی از پاسداران نیروی مخصوص قرارگاه خاتم‌الانبیاء و دانش‌پژوهان مجتمع آموزشی پژوهشی امام علی(ع) با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه «بقره» اظهار کرد: چنانچه خداوند امور مربوط به بندگانش را سامان‌دهی نکند به یقین همگان نابود می‌شوند.

وی افزود: اگر گناهکاران به واسطه کارهایشان بلافاصله پس از ارتکاب گناه مجازات شوند بسیاری از انسان‌ها نابود شده و زیان خواهند کرد.

بهره‌مندی گناهکاران از نعمت‌ها به واسطه حضور نیکوکاران

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه فضل الهی بسیار فراوان است خاطرنشان کرد: این فضل به حدی است که گناهکاران و ظالمان هم در دم مجازات نمی‌‌شوند.

وی ادامه داد: می‌بینیم که تارکان نماز و گناهکاران به یمن وجود اقامه‌کنندگان نماز و نیکان از نعمت‌های الهی بهره‌مند می‌شوند زیرا برکت‌هایی که قرار است به مومنان برسد شامل حال آنها نیز می‌شود همان طور که گیاهان هرزه از آب و خاک خوب به واسطه همنشینی در کنار محصول اصلی استفاده می‌کنند.

عاقبت‌اندیشی از ویژگی‌های مومنان است

آیت‌الله علوی گرگانی عاقبت اندیشی را از ویژگی‌های مومنان برشمرد و گفت: مومن باید زرنگ و تیزهوش باشد و از عاقبت کار دیگران درس بگیرد و هیچ گاه آینده را از یاد نبرد زیرا هر کس به میزانی که عمل خیر داشته باشد نتیجه خوبی می‌گیرد.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح کرد: هر کس ادعای قبول نداشتن توحید، نبوت و ولایت را داشته باشد به یقین نباید دیگر امور را هم قبول کند و انتظار بخشش و دعا از سوی دیگران در او وجود داشته باشد.

وی گفت: ذره ذره اعمال آدمی در پیشگاه خداوند محفوظ و ثبت است و در روز قیامت به تعداد اعمال نیک و بد، پاداش و عقاب داده می‌شود.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر فرمان‌پذیری از خداوند و ولی امر او بیان داشت: هر کس خدای خویش و ولایت امر را قبول داشته باشد دستورات آنها را نیز به طور کامل می‌پذیرد و برای رسیدن به سعادت تلاش می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم به نقل روایتی از حضرت عیسی(ع) پرداخت و افزود: ایشان در مجلسی به یارانش فرمود از شخص مومن و کافر نباید فرار کرد زیرا مومن راست می‌گوید و کافر هم در کفر خویش راستگوست و عملا نشان می‌دهد که خداوند را قبول ندارد اما باید از شخص منافق فرار کرد زیرا در ظاهر خود را مومن نشان می‌دهد و در باطن دروغ‌گوست و با کافران نشست و برخاست دارد و علیه دین خدا فعالیت می‌کند.
انتهای پیام/78004/و30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها