امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14000
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از گمرک ایران،‌ عبدالرضا غلامی، مدیرکل گمرک تهران با بیان اینکه این گمرک به عنوان اولین گمرک مقصد، سامانه ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از گمرک ایران،‌ عبدالرضا غلامی، مدیرکل گمرک تهران با بیان اینکه این گمرک به عنوان اولین گمرک مقصد، سامانه هوشمند «کارنه‌تیر» را نصب و راه‌اندازی کرده، گفت: در راستای توسعه سامانه هوشمند ترانزیت کالا و به منظور تسهیل امور کنوانسیون تیر، سامانه هوشمند کارنه‌تیر به عنوان اولین گمرک مقصد در این گمرک مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی افزود: با بهره‌برداری از سامانه مزبور امکان دریافت اطلاعات از گمرک ورودی فراهم شده و ضریب سلامت انتقال کالا به این گمرک ارتقاء می‌یابد.
مدیرکل گمرک تهران اظهار داشت: با تکمیل این سامانه، اقدامات جزیره‌ای برای تسویه کارنه‌های تیر یکپارچه شده و مدت زمان پیام طرح ایمن‌سازی تیر به سازمان ایرو به حداقل می‌رسد.
غلامی با اشاره به اینکه با تکمیل این پروژه، زنجیره تسویه از حالت کاغذی به الکترونیکی تبدیل خواهد شد، گفت: در این صورت لاشه کارنه‌تیر در همان روز به دارنده آن ارائه خواهد شد.
به گفته مدیرکل گمرک تهران مدیریت هوشمند و کارآمد سامانه هوشمند کارنه‌تیر منجر به افزایش دقت و سرعت انتقال کالا و انجام تشریفات تسویه آن و همچنین کاهش تخلفات احتمالی در امور کارنه‌تیر می‌شود.

به گزارش فارس، «کارنه‌تیر» سند ترانزیتی بین‌المللی کالا از راه زمینی است که در مبدأ صادر می‌شود و به موجب آن کالا از کشورهای بین راه تا مقصد به صورت ترانزیت عبور می‌کند و نیازی به انجام تشریفات ترانزیت در مرز ورودی و خروجی هر کشور نخواهد بود .

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار