امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140000
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نوری المالکی» معاون رئیس‌جمهوری عراق در سخنان امروز (پنجشنبه) خود ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نوری المالکی» معاون رئیس‌جمهوری عراق در سخنان امروز (پنجشنبه) خود در دانشگاه بصره اعلام کرد کاهش قیمت نفت یک شبه اتفاق نیفتاده و هدف این اقدام در درجه اول روسیه و ایران سپس عراق است.

بنا به گزارش وبگاه خبری «سومریه نیوز» عراق، مالکی گفت: چه بسا تبعات جنگ اقتصادی و خسارت‌های آن بیشتر از جنگ معمولی باشد. آنچه بر اثر کاهش قیمت نفت اتفاق می‌افتد یک حالت اقتصادی طبیعی به شمار نمی‌رود بلکه عملیاتی سیاسی است که اقتصاد دولت‌های متحد را هدف قرار گرفته است. در رأس این کشورها ایران و روسیه هستند و عراق نیز به صورت تبعاتی در درجه بعد قرار می‌گیرد.

وی افزود: جنگ اقتصادی کنونی تکمیل‌کننده نقش تروریسمی است که انسان‌های بی‌گناه را در منطقه می‌کشد و این جنگ زیرساخت کشورهایی را تخریب می‌کند که هدف این جنگ قرار گرفته‌اند.

در چند هفته اخیر، قیمت نفت به کمترین مقدار خود در 6 سال اخیر رسیده و قیمت هر بشکه نفت اوپک 46 دلار شده است.

سخن از تشکیل اقلیم در عراق در برهه کنونی نادرست است

مالکی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: اکنون زمان مناسبی برای سخن گفتن از تبدیل استان‌ها به اقلیم نیست و اقلیم یک استان واحد برای حفظ وحدت عراق بسیار ضروری‌تر از اقلیمی است که از چند استان تشکیل شده باشد.

نخست‌وزیر پیشین عراق افزود که طرح‌های تاسیس اقالیم در زمان مناسب مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در هر استانی که حقش باشد به اقلیم تبدیل شود، این کار بر اساس تدابیر قانونی و اجرایی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها