امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140003
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی العمیر» وزیر نفت کویت اعلام کرد که کویت در بحث قیمت نفت فقط به منافع ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی العمیر» وزیر نفت کویت اعلام کرد که کویت در بحث قیمت نفت فقط به منافع ملی خود توجه می& zwnj;کند و با هیچ کشوری سر جنگ ندارد.

العمیر در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز»، اعلام کرد که کشورش در هیچ کشمکشی میان کشورها بر سر قیمت نفت شرکت مخواهد کرد و به دنبال بدخواهی برای دیگران نیست.

پیشتر «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران هشدار داده بود کشورهایی که در پس پرده تغییرات ناگهانی قیمت نفت قرار دارند پشیمان خواهند شد و گفته بود که عربستان و کویت بیش از دیگران آسیب خواهند دید.

روز چهارشنبه (دیروز) سازمان نفت کویت اعلام کرده بود که هر بشکه نفت خام کویت به ارزش 38.9 دلار معامله شده در حالی که یک روز پیش از آن یعنی در روز سه شنبه هر بشکه نفت خام کویت به ارزش 41.29 دلار معامله شده بود.

وزیر خارجه کویت تأکید کرد که سطح تولید نفت کویت تنها 3.1 درصد از تولید نفت جهانی [96 میلیون بشکه در روز] را شامل می‌شود و در سیاست نفتی خود تنها به منافع ملی کویت توجه می‌کند.

وی پیشتر نیز از کاهش قیمت نفت ابراز شگفتی کرده بود و گفته بود کویت هرگز گمان نمی‌کرد قیمت نقت کاهشی این چنینی را شاهد باشد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار