امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140005
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رادیو فردا به نقل از یک یک تحلیلگر اروپایی  آشنا به مذاکرات هسته ای که نخواسته نامش ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رادیو فردا به نقل از یک یک تحلیلگر اروپایی  آشنا به مذاکرات هسته ای که نخواسته نامش فاش شود مدعی شده است که هدف محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران از سفر به پایتختهای اروپایی ایفای نقش فعالتر اتحادیه اروپا در زمینه لغو تحریم هاست.

براساس این گزارش، یکی از موضوعات چالش برانگیز در ماههای اخیر در مسیر دستیابی به توافق جامع و نهایی، نحوه رفع تحریم ها بوده، که این تحلیلگر اروپایی می گوید « ایران در پی آنست که اتحادیه اروپا در مراحل ابتدایی اقدام به رفع قطعی تحریم های این اتحادیه بکند و دراینباره صحبت هایی در اتحادیه مطرح شده، اما تصمیم قطعی دراین زمینه باز به میز مذاکره بین ایران و همه کشورهای 5+1 بازخواهد گشت.»

ظریف که روز چهارشنبه به ژنو سفر کرده است قرار است به بروکسل، برلین و سپس به پاریس سفر کند.

این گزارش در ادامه آورده؛ در میان کشورهای اروپایی 5+1 که وزیر امور خارجه به آن سفر می کند، نام یک کشور دیده نمی شود. بریتانیا که از زمان آغاز گفتگوهای هسته ای با ترویکای اروپایی در بیش از یک دهه پیش نقش فعال در مذاکرات داشت، به عنوان یکی از مقاصد سفر محمد جواد ظریف تعیین نشده است.

این تحلیلگر اروپایی در این زمینه می گوید این موضوع را می توان از دو جنبه توضیح داد؛ « یکی بسته ماندن سفارت ایران در لندن و نداشتن رابطه دیپلماتیک در سطوحی که لازمه سفر یک وزیر خارجه است و دوم انتخابات پیش رو در انگلیس در بهار آینده، لندن را از ایفای نقش فعال بازمی دارد و نقش آفرینی این کشور را محدود به تایید رویکرد همه کشورهای 5+1 در مذاکرات می کند».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها