امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140010
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، در جلسه استماعی که در شورای امنیت سازمان ملل برگزار شد، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، در جلسه استماعی که در شورای امنیت سازمان ملل برگزار شد، « توی‌برگ فرناندز» دستیار دبیرکل سازمان ملل خواستار عدم پیگیری اقدامات تحریک‌آمیز در اراضی اشغالی و بازگردانده شدن مالیات بلوکه شده فلسطینیان به آنها شد.

فلسطینی‌ها که با مخالفت آمریکا و انگلیس نتوانستند در سازمان ملل به عنوان یک دولت مستقل شناخته شوند، خواستار پیوستن به دیوان کیفری بین‌الملل هستند؛ در صورت الحاق به این دیوان، فلسطین می تواند بخاطر جنایات جنگی از صهیونیست‌ها شکایت کند.

مقامات رژیم اشغالگر قدس اما طبیعتاً به شدت با این اقدام مخالف‌اند. چندی پیش رژیم صهیونیستی که به نمایندگی از تشکیلات خودگردان، مالیات فلسطینی‌ها را جمع می‌کند در «اقدامی تنبیهی»، 27 میلیون دلار از این مالیات‌ها را مصادر کرد.

حالا سازمان ملل می‌گوید که این پول‌ها باید به تشکیلات خودگردان بازگردانده شود.

«فرناندز» در این نشست، اوضاع امنیتی در غزه را هم «رو به وخامت» خواند و دوری فلسطینی‌ها و اسرائیل از اقدامات تحریک‌آمیز را خواستار شد. وی گفت که برق بسیاری از مناطق غزه قطع است و حقوق کارکنان دولتی هم ماه‌هاست که عقب افتاده است.

«ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل هم در این نشست صحبت کرد. وی به رد شدن طرح به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطینی در شورای امنیت ملل متحد اشاره کرد و ضمن ابراز تأسف از آن گفت:‌ «ما باز هم با این شورا همکاری می‌کنیم.»

«منصور» به محاصره نوار غزه توسط صهیونیست‌ها هم پرداخت و با جلب نظر همگان به سرمای هوا در غزه و مرگ چندین کودک در روزهای گذشته، خواستار برداشته شدن این محاصره شد؛ «ریاض منصور» گفت «ما دیگر نمی‌توانیم صبر کنیم.»

«رون پروسور» نماینده رژیم صهیونیستی هم سخن گفت. «پروسور» در ابتدای سخنانش، به حملات پاریس اشاره کرد و کشته شدن 4 یهودی را در این حملات سریالی یادآوری کرد؛ 4 کلیمی مورد اشاره، در یک فروشگاه حلال‌فروشی یهودیان در شرق پاریس به گروگان گرفته شده بودند و به دلیل حمله نه چندان موفق یگان رهایی گروگان پلیس فرانسه، کشته شدند.

وی در ادامه به درگیری‌ها در اراضی اشغالی که موضوع این جلسه بود پرداخت و ضمن متهم کردن فلسطینیان به «تروریسم»، گفت:‌«فلسطینی‌ها فکر می‌کنند که سازمان ملل، دستگاه خودپرداز شخصی آنها است، آنها پس از هر درخواست، درخواست دیگری مطرح می‌کنند.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار