امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140021
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
«حسین الرماحی»، معاون دبیر کل حزب الله الثائرون در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: ...

«حسین الرماحی»، معاون دبیر کل حزب الله الثائرون در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: تیم‌هایی آموزش دیده از نیروهای امنیتی و تشکیلات بسیج مردمی در عملیات آزادسازی شهر موصل، مرکز استان نینوا در شمال عراق شرکت خواهند کرد.
الرماحی گفت: فرزندان بسیج مردمی عراق در حال ادامه پیشروی‌های خود در دیالی هستند و پس از ثبات اوضاع در دیالی برای نبرد بزرگ موصل آماده می‌شوند.

وی افزود: آمادگی‌ها برای آزادسازی موصل با مشارکت قوی همه تشکیلات بسیج مردمی خواهد بود و گروه‌های آموزش دیده از بسیج و نیروهای امنیتی مشارکت بی نظیری در این عملیات خواهند داشت.

از سوی دیگر نیروهای پیشمرگه کرد طی بیست و چهار ساعت گذشته موفق شدند سه حمله تروریست‌های داعش از سنجار در استان نیوا را ناکام گذاشته و خسارات سنگینی را به آنها وارد کنند.

سرتیپ «بهرام عریف یاسین»، مسئول محور عملیات سنجار نیز گفت:اوضاع امنیتی در سنجار تا حد زیادی بهبود یافته و نیروهای پیشمرگه بر موقعیت‌های راهبردی متعدد این منطقه و بلندهای مشرف به شهر سیطره یافتند.

وی افزود: داعش از طریق حملات خود به خطوط مقدم نیروهای پیشمرگه درصدد دور کردن مبارزان کرد از این مناطق راهبردی است اما در این امر ناکام ماند.

سرهنگ عبدالله لرووداو،فرمانده میدانی نیروهای پیشمرگه نیز گفت: نیروهای کرد در آماده باش کامل به سر می‌برند و منتظر دستور حمله گسترده از سوی فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه  به مواضع داعش در سنجار هستند.

شهر موصل مهمترین پایگاه تکفیری‌های داعش در استان نینوا قرار دارد که از نیمه های تابستان گذشته در اشغال تروریست‌هاست.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها