امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140022
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
«بسام ابوعبدالله»، تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق با اشاره به ...

«بسام ابوعبدالله»، تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق با اشاره به اینکه اروپایی& zwnj;ها پس از حادثه تروریستی شارلی ابدو بر سر دو راهی برای تغییر مواضع خود در قبال تروریسم قرار گرفتند، گفت:حامیان تروریسم به دنبال دست کشیدن از نقشه خود برای سوریه هستند تا بالاخره این محور مقاومت باشد که در مقابله با تروریسمی که تاکنون مورد حمایت غرب بوده است موفق عمل کرده باشد.

ابوعبدالله تاکید کرد: مبارزه با تروریسم توسط کشورهای حامی مقاومت، با هدف حفظ ماهیت و ساختار منطقه صورت می‌گیرد و هنگامی که تغییری در مواضع یکی از کشورهای حامی تروریسم را احساس می‌کنیم این نشانه شکست بزرگ در سرکردگی تروریسم با هدف تجزیه منطقه و بخصوص سوریه  است.

وی افزود: هنگامی که یکی از مقامات کشورهای حامی تروریسم در سوریه می‌گوید که در مسیر مبارزه با تروریسم است معنایش این است که کشور مذکور به دنبال حفظ منافع خود و نه مبارزه با تروریسم است.

تحلیلگر سیاسی سوریه گفت:پیشروی‌های میدانی ارتش سوریه نشانه شکست نقشه‌ای است که عربستان و قطر میلیاردها دلار برای آن هزینه کرده و ترکیه و اسرائیل نیز از لحاظ لجستیکی از آن حمایت کردند.

معارضان مزدور خارجی‌ها در گفت‌وگوی سوری-سوری جایی ندارند

ابوعبدالله تاکید کرد: طیف‌هایی از معارضان که بر موضع ترکیه تکیه کرده باشند از معادله سیاسی حل بحران سوریه خارج خواهند شد چرا که اردوغان از همان روزهای نخست بحران سوریه درصدد شعله ور کردن آتش جنگ طائفه ای و مذهبی در سوریه بود.

تحلیلگر سیاسی سوریه افزود: در مقابل کسانی که به راه حل سیاسی در سوریه ایمان داشته باشند باید مواضع خود را تغییر داده و از زیر سلطه کشورهای خارجی خارج شود تا در روند گفت وگوی سوری-سوری وارد شود.

وی تغییر در مواضع آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی را نشانه فهم و درک آنها از خطر تروریسم دانست و گفت: اجرای قطعنامه های بین المللی و اعمال فشار بر ترکیه برای توقف حمایت هایش از تروریسم ضروری است.

تحلیلگر سیاسی سوریه افزود: حیدر العبادی، نخست وزیر عراق هم در سفر خود به قاهره تاکید کرد که آنکارا به طور ضمنی به اشتباه خود در حمایت از داعش و دیگر گروه‌های شبه نظامی اعتراف کرد اما تغییر مواضع خود را مشکل می بیند.

ابوعبدالله تاکید کرد: ایران و روسیه به اردوغان فرصت دادند که موضع خود را تغییر بدهد اما وی بر نقض قطعنامه های بین المللی اصرار می‌ورزد که با توجه به این امر باید دولت ترکیه به رهبری حزب عدالت و توسعه تحت فصل هفت منشور سازمان ملل قرار بگیرد.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها