امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140023
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های خود با ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات اروپایی عصر روز پنج شنبه 25 دی ماه وارد برلین پایتخت آلمان شد و با فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه این کشور ملاقات و در خصوص موضوعات مختلف گفت‌‌وگو کرد.

در این ملاقات دو طرف ضمن استقبال از رشد همکارهای فیمابین، بر گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور در تمامی ابعاد تاکید کردند.

ظریف و اشتاین مایر در این ملاقات همچنین آخرین تحولات مربوط به منطقه به ویژه عراق و سوریه را مورد بررسی و تبادل نظرقرار داده و بر لزوم برخورد قاطع و همه جانبه با خشونت و افراطی گری و نیز گروه‌های تروریستی تاکید کردند.

طرفین همچنین مساعی جمعی کلیه کشورها برای ریشه کنی افراطی‌گری در منطقه و جهان را ضروری دانستند.

آخرین تحولات هسته‌ای و گفت‌وگوهای اخیر با گروه 1+5 از جمله دیگر موضوعات مطروحه در این ملاقات بود که دو طرف با توجه به مذاکرات متعدد و فنی صورت گرفته طی یک سال و نیم اخیر بین ایران و 1+5، بر لزوم دسترسی هر چه سریعتر به توافق جامع با لحاظ کردن ملاحظات و نقطه نظرات اساسی دو طرف تاکید کردند.

لازم به ذکر است پیش از این ملاقات وزرای خارجه ایران و آلمان در یک کنفرانس مشترک خبری شرکت کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها