امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140035
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 163
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زرند، علی‌اصغر فانی ظهر امروز در جمع فرهنگیان این شهرستان اظهار کرد: آموزش و پرورش بزرگترین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زرند، علی‌اصغر فانی ظهر امروز در جمع فرهنگیان این شهرستان اظهار کرد: آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه کشور است که حدود یک میلیون معلم، آموزش بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در 105 واحد آموزشی را در 752 منطقه آموزشی عهده‌دار هستند.

وی افزود: آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی کشور را تامین می کند و سرمایه انسانی مهم‌ترین سرمایه هر جامعه است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مبنای تنظیم برنامه ششم توسعه در آموزش و پرورش سند تحول نظام آموزشی کشور است، این سند 10 سال طول کشید تا تنظیم و تصویب شد و کار تولید سند از سال 81 آغاز شد.

وی عنوان کرد:  تدوین سند تحول در حال حاضر در آموزش و پرورش در حال تدوین است و نقشه راه تا یکی دو ماه آینده نهایی می‌شود و این نقشه را که مبین نحوه اجرایی کردن است به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌کنیم.

فانی ادامه داد: در تنظیم برنامه ششم توسعه این نقشه راه ما خواهد بود، البته در کنار تدوین نقشه راه، امسال به 40 راهکار از 120 راهکار سند تحول ورود پیدا کردیم که در قالب 96 برنامه در مدارس کشور در حال اجرا است.

وی گفت: یکی از تاکیدات سند تحول رتبه‌بندی معلمان است و به موجب این رتبه‌بندی معلمان بررسی صلاحیت حرفه‌ای می‌شوند و همکارانی که نوآوری، تالیف و تحقیقات دارند از رتبه بالاتری برخوردار هستند و دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند و دولت مصمم است که حداکثر تا آخر امسال لایحه رتبه‌بندی معلمان تقدیم مجلس ‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با ساماندهی نیروی انسانی در کشور در سال تحصیلی جاری گفت: اگر ما طرح ساماندهی را اجرا نمی‌کردیم با کمبود 40 هزار معلم مواجه می‌شدیم.

حسین امیری نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس هم کمبود فضای آموزشی در این شهرستان را یادآور و خواستار بازسازی مدارس، تجهیز کارگاه‌های مدارس، کتابخانه‌ها و تکمیل استخر شهرستان کوهبنان شد.

فرماندار زرند نیز گفت: این شهرستان با 132 هزار نفر جمعیت دارای 24 هزار دانش‌آموز است و در زلزله سال 83 این شهرستان 90 واحد آموزشی تخریب شده است.

حبیب‌الله خنجری افزود: 30 واحد آموزشی با اعتبار بیش از 13 میلیارد تومان بازسازی شده و 60 واحد آموزشی نیاز به تامین اعتبار برای بازسازی دارند.

انتهای پیام/80022/ل40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار