امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140038
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۷
تعداد بازدید: 27
حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بابل اظهار کرد: براساس مصوبه مجلس در ...

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بابل اظهار کرد: براساس مصوبه مجلس در بودجه 93 و بر اساس بند د تبصره 11 ماده واحده قانون بودجه سال 93 کل کشور، همه بانک‌های کشور اعم از دولتی و غیردولتی موظفند که بازپرداخت وام‌های اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی که دچار خسارت خشکسالی، سرمازدگی، آفات، بیماری‌های همه‌گیر و حوادث غیرمترقبه شده باشند را به مدت سه سال استمهال کنند که این مصوبه توسط بانک‌ها انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به پاسخ وزیر اقتصاد بعد از طرح این سئوال، تصریح کرد: اخیرا آیین‌نامه اجرایی تصویب و ابلاغ شد که باید به‌زودی اجرایی شود.

نماینده مردم بابل در مجلس بیان کرد: در پی پاسخ وزیر اقتصاد عنوان شد اگر تا یک‌ ماه آینده عملاً شاهد اجرایی شدن این مصوبه نباشیم این سئوال مجددا طرح می‌شود.

ناصری بیان کرد: با وجودی که 10 میلیون نفر از افراد پردرآمد جامعه شرایط دریافت یارانه ندارند اما سالانه حدود 450 میلیارد تومان یارانه به پردرآمدها و میلیاردرها پرداخت می‌شود در حالی که سهم تولید، زیرساخت‌ها، تولیدات بخش کشاورزی و صنعتی و اقشار آسیب‌پذیر به درستی پرداخت نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود گذشت 10 ماه هنوز این مصوبه اجرا نشده است، گفت: حدود پنج هزار میلیارد تومان که باید به سمت حمایت از تولید، اصلاح زیر ساخت، بهبود وضعیت قشرهای آسیب‌پذیر و موارد لازمه در قانون هدفمندی یارانه هدایت می‎شد انجام نگرفت که به جد پیگیر اجرا مصوبه مجلس از سوی دولت هستیم.

انتهای پیام/86009/ل20/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار