امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140045
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 182
«احمد خلیل»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق بروز تغییرات واضح در مواضع آمریکا ...

«احمد خلیل»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق بروز تغییرات واضح در مواضع آمریکا نسبت به سوریه را غیرقابل پیش‌بینی خواند و گفت: نمی‌توان به آمریکایی اعتماد کرد که تلاش می‌کند جهانیان را قانع کند که با تروریسم مبارزه می‌کند.

وی افزود: دولت آمریکا تنها از طریق ائتلاف با سوریه می‌تواند در مبارزه با تروریسم به موفقیت‌هایی دست یابد، اما مواضع آمریکا همواره مبهم و در حال تغییر است و مبتنی بر هیچ اخلاق سیاسی نیست همان گونه که آمریکا در قبال هر بحرانی در جهان از چند محور عمل می‌کند و اعتبار کافی برای اعتماد به وی ندارد.

تحلیلگر سیاسی سوریه افزود: اگر تغییر در مواضع آمریکا واقعی باشد دلیل آن صداقت و درستی واشنگتن نیست بلکه به خاطر بزرگی مقاومت و پایداری است که دولت و ملت سوریه به تصویر کشیدند.

خلیل درباره اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر اینکه غائبان مسکو زیان خواهند دید، گفت:معارضان سوری مقیم خارج و تشکیلات آنها مزدور خارجی‌ها هستند و مذاکره مستقیم با کشورهای حامی تروریسم بهتر از مذاکره یا گفت‌وگو با این تشکیلاتی است که حامی تروریسم هستند و حضور یا غیبت آنها در مسکو فرقی ایجاد نمی‌کند.

وی تاکید کرد: دمشق به گفت‌وگوی ملی در داخل این کشور منوط به حفظ حاکمیت آن پایبند است و همه کسانی که از این چارچوب خارج می‌شوند باید از روند سیاسی سوریه هم دور نگاه داشته شوند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار