امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140058
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 198
علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص تحصیل دانش‌آموزان

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص تحصیل دانش‌آموزان افغانستانی در مدارس ایران اظهار داشت:‌ در حال حاضر بیش از 330 هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس ایران تحصیل می‌کنند و ما به ازای هر دانش‌آموز به طور میانگین، به جز تجهیزات و فضا، یک میلیون و 850 هزار تومان هزینه می‌کنیم.

وی ادامه داد: بخشی از این دانش‌آموزان در مدارس ایرانی به صورت رایگان ثبت‌نام می‌شوند و تعداد دیگری نیز با یک ضوابطی، کمک‌هزینه پرداخت می‌کنند؛ کما اینکه از دانش‌آموزان ایرانی نیز کمک‌هزینه دریافت می‌شود.

فانی اضافه کرد: کمکی که از دانش‌آموزان افغانستانی دریافت می‌شود، به طور اقساطی است که رقمی بین 200 هزار تومان تا کمتر از 400 هزار تومان در دوره‌های مختلف تحصیلی است و این میزان در مقایسه با آن میانگین یک میلیون و 850 هزار تومان، رقم ناچیزی است؛ یعنی یک نهم آن رقم است.

وی تصریح کرد: سیاست امروز آموزش و پرورش این است که هیچ دانش‌آموز افغانستانی از مدرسه بیرون نماند و تلاش ما این است که دانش‌آموزان افغانستانی بتوانند در مدارس ما آموزش ببینند و با توانمندی بیشتری به کشور خودشان برگردند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص ماجرای تنبیه بدنی یک معلم در یک مدرسه افغانی گفت: آنطوری که این موضوع منعکس شده است، نیست، مدیرکل بازرسی وزارت آموزش و پرورش را فرستادم تا از نزدیک، این موضوع را بررسی کنند.

وی توضیح داد: برای اینکه دانش‌آموز درس بخواند، معلم تهدیداتی را انجام داده است، اما آن چیزی که در رسانه‌ها منعکس شد، آنگونه نبوده است.

فانی تأکید کرد: اگر با موردی از تخلفات معلمان مواجه شویم، یقیناً برخورد خواهیم کرد و هیچ شکی نکنید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار