امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140059
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 219
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی اکبر شعبانی پور در حاشیه نمایشگاه انرژی کیش در جمع خبرنگاران در مورد کاهش قیمت نفت و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی اکبر شعبانی پور در حاشیه نمایشگاه انرژی کیش در جمع خبرنگاران در مورد کاهش قیمت نفت و ارتباط آن با افزایش صادرات گاز گفت:در صورت کم مصرف کردن گاز اگر فرآورده مازاد در اختیار داشته باشیم می توانیم آن را صادر و در نهایت کشور را به درآمد زایی برسانیم .

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اظهار داشت: بخشی از فرآورده گازی ما در اوج زمستان به نیروگاه ها و صنایع می رسد و با مصرف کم گاز خانگی و صنایع می توان به وسیله افزایش صادرات به درآمد رسید.  

وی در زمینه کاهش منابع و نبود سرمایه گذاری مناسب گفت: ما منابع را در منطقه پارس جنوبی مدیریت می کنیم و قطعا بر اساس اولویت پروژه ها اختصاص داده ایم .

مدیرعامل شرکت ملی نفت و گاز پارس ادامه داد: ترجیح می دهیم روی پروژه هایی که زودتر به تولید و درآمد می رسند کار کنیم تا در راستای تولید و برداشت بیشتر از میادین مشترک باشد و برای پیشبرد این اهداف سعی کردیم برنامه ریزی کنیم .

وی در بازدید از یازدهمین نمایشگاه انرژی کیش ، درباره توان شرکت های سازنده در حوزه نفت و گاز گفت: توان شرکت های سازنده داخلی را شاید نتوان با اعداد سنجید زیرا سازندگان ما در زمینه ساخت تجهیزات مورد استفاده پالایشگاه های دریایی ، خطوط لوله ، سکوی دریا ، حفاری ، شرکت های داخلی بسیار توانمند هستند.

شعبانی پور اظهار داشت:شرکت های داخلی در زمینه حفاری در دریا بسیار توانمندند و کارهای بزرگی را در کارنامه کاری خود دارند، این توانمندی‌ها در زمینه ساخت تجهیزات سرچاهی ، ساخت سکوی نفتی ، برق ، مکانیک ، پمپ ، کمپرسور و یا ساخت خطوط لوله است که برای سازندگان ما جز کارهای روتین شده است ، همه اینها نشان از توان آنها است .

وی درباره تاثیر تحریم ها و فعال شدن شرکت های داخلی گفت : بحث بومی سازی و تولید و تجهیز از جمله برنامه های پیش رو است و با این کار توانستیم وابستگی را کاهش داده و سرعت تولید و توسعه را بالا ببریم .

شعبانی پور در زمینه پروژه های پارس جنوبی گفت : قرار است فازهای جدیدی بنا به هدف گذاری دولت یازدهم ساخته و تکمیل شود که این طرح ها اولویت بندی شده اند به طوری که ساخت فازهای 12 ، 15 ، 16 ، 17 و18 اولویت اول توسعه هستند و بقیه فاز ها در اولویت دوم قراردارند .

وی ادامه داد : برای اولویت اول می خواستیم در سال 93 تا قبل ازشروع  زمستان سه سکوی فاز 12 را تکمیل کنیم و شرایط بسیار خوبی هم داریم به طوری که از سه سکو ، دو سکوی آن بهره برداری و سکوی سوم هم این روزها به بهره بر‌داری می رسد.

وی در مورد ظرفیت تولید فاز 12 گفت: ظرفیت تولید این فاز 70 میلیون متر مکعب است که تا کنون بنا به نیاز 55 تا 60 میلیون متر مکعب آن استفاده شده است .

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار