امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140060
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 225
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پراکندگی جغرافیایی شهرهای میزبان جام ملت های 2015 آسیا در استرالیا به یکی از مشکلات کشورهای حاضر در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پراکندگی جغرافیایی شهرهای میزبان جام ملت های 2015 آسیا در استرالیا به یکی از مشکلات کشورهای حاضر در این تورنمنت تبدیل شده است چرا که همه تیم ها دوست دارند از  مهاجران هموطن خود در خاک استرالیا نهایت استفاده را ببرند، اما برنامه ریزی ها طوری است که برخی از تیم ها قادر نیستند که هموطن ها خود را به ورزشگاه هایی که بازی دارند بکشانند.

بنا بر گزارش رسمی مقامات برگزارکننده جام ملت ها، تا کنون ایران بیشترین منفعت را از حمایت هواداران خودی در خاک استرالیا برده است و ایرانی‌ها در 2 بازی اخیری که مقابل تیم های ملی  بحرین و قطر داشته گویی در تهران بازی کرده و تماشاگران ایرانی حمایت خوبی از ملی پوشان کشورشان داشتند.

نماینده های برخی از تیم ها به مسئولان میزبان اعتراض کرده اند که چرا باید در شهرهایی بازی کنند که مهاجران کشورشان در آن شهرها حضور ندارند، مثلا چینی ها در این زمینه در صف اول معترضان قرار دارند.

استرالیا کشوری است که مهاجران متعددی از کشورهای مختلف جهان به ویژه آسیایی ها دارد،‌اما تا کنون برنامه ریزی ها طوری بوده که فقط ایران و تا حدودی عراق از این شرایط سود برده و دیگر تیم ها نتوانسته اند چندان مقابل چشمان هواداران خودی به میدان بروند.

مثلا مقامات کره جنوبی معترض هستند که چرا در سیدنی، شهری که هزاران کره‌ای در آن ساکن هستند به میدان نرفته اند؟!

ژاپنی ها هم در این زمینه  اعتراض کرده اند چون آنها انتظار داشتند مثل چینی ها  بیشتر بازی های هایشان در بریس بین باشد، جایی که هزاران دانشجویی ژاپنی در این شهر تحصیل می کنند و در صورت حضور تیم ملی کشورشان در بریس بین می توانستند به ورزشگاه بیایند و سامورایی ها را تشویق کنند.

البته مسئولان تیم ملی عراق نیز  مثل ایران از میزبانی شهرها رضایت دارند، بازی آنها دربریس بین برگزار می‌شود، جایی که هزاران عراقی مهاجر در این شهر حضور دارند و تا کنون هم حمایت خوبی از این تیم داشته اند.

ایران بیشترین شانس را به لحاظ حمایت هوادارانش داشته است، ملبورن و سیدنی، شهرهایی هستند که ایرانی های زیادی در آن زندگی می کنند و در دو بازی اخیر تیم ملی کشورشان نیز حال و هوای خاصی را به ورزشگاه ها و بازی های  ایران بخشیده‌اند.

انتهای پیام/خ

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها