امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140072
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اندیشکده شورای اطلاعات امنیتی انگلیس و آمریکا در یادداشتی به قلم مدیر اجرایی این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اندیشکده شورای اطلاعات امنیتی انگلیس و آمریکا در یادداشتی به قلم مدیر اجرایی این اندیشکده، & laquo;پاول اینگرام» ضمن اشاره به آغاز دور جدیدی از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، هشدار داد که تحریم‌های جدید مدنظر کنگره آمریکا، ناقض برنامه مشترک اقدام (توافق ژنو) است.

بر اساس این گزارش، در شرایطی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید کرده که ایران به توافق مزبور پایبند بوده، تحریم جدید به معنای نقض توافق و تقویت کسانی در ایران است که با توافق فوق‌الذکر موافقت ندارند. از سوی دیگر، این تحریم‌ها می‌تواند ائتلاف بین‌المللی را که توافق هسته‌ای با ایران را به این نقطه رسانده دچار شکست کند.

به نوشته این اندیشکده بین‌المللی، تحریم جدید، از آمریکا چهره یک شریک مذاکراتی ناموجه ارائه می‌کند که در بازی‌های بین‌المللی تنها به دنبال منافع حداکثری است و زیر توافق‌ها می‌زند. از سوی دیگر تحریم‌های جدید نهاد رئیس‌جمهور آمریکا را هدف آسیب قرار داده و اعتماد به دولت آمریکا را تضعیف می‌کند.

این اندیشکده هشدار داده است که تحریم جدید بر ضد ایران و در جریان مذاکرات، می‌تواند به بسته شدن جریان فعلی منجر شده و تنها فرصت موجود را از بین ببرد و همچنین مواضع ایران را رادیکال‌تر سازد.

تحریم‌های جدید از منظر این یادداشت، حتی اروپایی‌ها را که شریک اصلی آمریکا در برنامه مشترک اقدام بودند را به دردسر می‌اندازد و معلوم نیست اگر آمریکا خط غیرموجهی در پیش گیرد اروپایی در کدام جهت حرکت خواهند کرد؟

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها