امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140105
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: اقدام موهن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: اقدام موهن هفته& zwnj;نامه فرانسوی شارلی‌ابدو به بهانه آزادی بیان که با حمایت جدی آمریکا و انگلیس و فرانسه همراه است موج جدید اسلام‌هراسی و توطئه جدید نظام سلطه علیه اسلام و مقدسات یک میلیارد و نیم مسلمان در جهان است.
وی با بیان اینکه این اقدام شارلی ابدو مکمل اقدام گروه تکفیری داعش است و داعش با اقدامات خشونت‌آمیز خود چهره رحمانی اسلام را تخریب می‌کند ادامه داد: افراطی‌گری ویژگی بارز اقدام داعش و هفته نامه شارلی‌ابدو است و این روی سکه دو لایه یک جریان سیاسی وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
امام جمعه ایلام تصریح کرد: جریانی که از یک سو کاریکاتورهای توهین‌آمیز از پیامبر اکرم منتشر می‌کند و از سوی دیگر از گروه‌های تروریستی و تکفیری که مرتکب هولناک‌ترین جنایت در خاورمیانه می‌شوند حمایت می‌کند و بدتر از همه همراهی و همدردی برخی از روزنامه‌های داخلی با نشریه موهن به ساحت قدسی حضرت رسول اکرم (ص) است و این حرکت با توجه به عزم همه علما و بزرگان شیعه و سنی برای تحکیم وحدت جهان اسلام و رسوایی تکفیری‌ها کاملا مشکوک به نظر می‌رسد.
لطفی تصریح کرد: قطعا صهیونیست‌های خبیث در این طرح برای خدشه‌دار کردن مسلمانان و فرهنگ آنها دست دارند و حمله گروه تکفیری داعش به ساختمان هفته‌نامه مذکور با هماهنگی جدی با اهانت‌کنندگان به مقدسات دین مقدس اسلام صورت گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: آنها باید بدانند اهانت به پیامبر اعظم به معنای اعلان جنگ به مسلمانان جهان است. آیا اقدام کاملا مشکوک گروهک داعش علیه چند نفر شهروند فرانسوی باید موج انتقام‌جویی آنها از مسلمانان باشد؟ قطعا این کار عاقلانه‌ای نیست.
* پافشاری به اصول و ارزش‌های اسلامی مطالبه رهبری و مردم است
وی در بخش دیگری از سخنانش به دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 5+1 در ژنو اشاره کرد و افزود: مطالبات رهبری و مردم از تیم مذاکره کننده با طرف‌های غربی که با حفظ خطوط قرمز و پافشاری به اصول و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و احقاق حقوق ملت ایران و ایستادگی در برابر زورگویی و زیاده‌خواهی آمریکا و متحدان غربی باشد باید مدنظر آنان قرار گیرد.
* تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور ضرورت دارد
امام جمعه ایلام با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور آن ‌هم با مدیریت جهادی که عبارت است از خودباوری و اعتماد به نفس و تکیه بر امدادهای غیبی تنها عامل برون‌رفت از چالش‌های اقتصادی و مقابله با تحریم‌های تحمیلی دشمنان است گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد علمی و اقتصاد بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی و الگوی الهام‌بخش نظام اقتصادی اسلام است.
وی اضافه کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی ضرورت انکارناپذیر و راهبرد بی‌نظیر برای ایستادگی در برابر هجوم اقتصادی همه جانبه و گسترده شیطان بزرگ و هم‌پیمانان اوست.
* عنوان برد ـ برد با غارتگران بین‌المللی راه حل مشکلات اقتصادی نیست
لطفی با ایبان اینکه عنوان برد ـ برد با راهزنان و غارتگران بین‌المللی راه حل مشکلات اقتصادی نیست تصریح کرد: حل مشکلات تنها از راه الگوی اسلامی-ایرانی ممکن است و امتیاز دادن و عقب‌نشینی در برابر خواسته‌های نامشروع آمریکا عاقلانه نیست.
* بدحجابی و بی‌حجابی از مؤلفه‌های فرهنگی دشمنان است
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تهاجم فرهنگی دشمنان اضافه کرد و افزود: بدحجابی و بی‌حجابی یکی از مؤلفه‌های تهاجم فرهنگی دشمنان و بدخواهان برای مقابله با ارزش‌های دینی و انقلابی نظام دینی است چرا که حجاب و عفاف از مهمترین و اساسی‌ترین و ارزشمندترین آموزه‌های دین مقدس اسلام است و برای سالم‌سازی جامعه اسلامی در برابر توطئه‌های دنیای غرب است.
وی افزود:‌ حجاب که نماد عفت و پاکدامنی جامعه زنان مسلمان ایرانی است در دوران حکومت رضاخان قلدر و مزدور مورد هجمه قرار گرفت و با اعلام قانون کشف حجاب عملا با یکی از ضروریات دین مقدس اسلام اعلان جنگ کرد.
وی با بیان اینکه کشتار عظیم صدها زن و مرد در مسجد گوهرشاد در جوار مرقد منور ثامن‌الحجج نمونه بارز این توطئه بود ادامه داد: امروز استکبار جهانی برای ضربه زدن به انقلاب با رویکرد فرهنگی در صدد تضعیف و کمرنگ کردن ارزش‌های دینی و انقلابی ماست و حجاب اسلامی یکی از ارزش‌های بزرگ انقلاب و نظام اسلامی است.
انتهای پیام/2246/ع40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار