امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140121
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
مجتبی رحماندوست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: حوادث طبیعی به نحوی یک جنگ در مناطق مختلف است که ...

مجتبی رحماندوست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: حوادث طبیعی به نحوی یک جنگ در مناطق مختلف است که مدیریت بحران برای کاهش تلفات، خسارات و از بین نرفتن تأسیسات آن منطقه وارد این جنگ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عملکرد بد خودمان موجب بروز حوادث طبیعی در کشور می‌شود، گفت: برای مبارزه بهتر در جنگ با حوادث طبیعی نیاز به یک فرمانده داریم که تمامی ستادهای زیرمجموعه مدیریت بحران را فرماندهی کند.

رحماندوست با تأکید براینکه باید نقشه راه حوادث طبیعی در کشور ترسیم شود، گفت: این نقشه باید در دست فرماندهی باشد که چارچوب‌های لازم آن و نقاط ضعف و قوت را بداند به عنوان مثال وزیر کشور و یا رئیس سازمان مدیریت بحران می‌تواند فرماندهی آن را برعهده بگیرد و تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط از آن فرمانده تبعیت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: در حوادث طبیعی زمان تردید وجود ندارد و باید دستورات فرماندهی هرچه سریعتر صادر و اجرایی شود چرا که جان بسیاری از مردم در آن برهه زمانی در خطر است.

رحماندوست خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های قبل از بحران به آحاد جامعه ارائه شود و فرماندهی بحران نیز قبل از حوادث طبیعی نقشه راه را در مناطق مختلف ارزیابی کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار