امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140125
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
محمد فرید لطیفی درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: یکی از روش‌های مدیریت بحران استفاده از نقشه برای انجام امور است که متاسفانه ...

محمد فرید لطیفی درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: یکی از روش‌های مدیریت بحران استفاده از نقشه برای انجام امور است که متاسفانه پس از گذشت سا‌ل‌ها این روش در کشور ما جا نیفتاده است.

وی با تاکید بر اینکه روش‌های مدیریت بحران هیچ تغییری نکرده است گفت: در حال حاضر همانگونه که حوادث بم را مدیریت کرده‌ایم در حادثه ورزقان نیز عمل کرده و تغییری در روش‌های مدیریت ما اتفاق نیافتاده است و  ماباید از مدیریت حوادث به صورت سنتی به سمت مدیریت مدرن پیش رویم.

وی بیان داشت: چنانچه در هنگام بروز حوادث عدم مدیریت به هنگام و صحیح اتفاق بیفتد شاهد بروز تبعات ملی و بین‌المللی خواهیم بود.

لطیفی به آموزش بحران برای آحاد جامعه اشاره کرد و گفت: همواره نخستین گروه حاضر در حوادث بازماندگان حوادث هستند که سعی دارند کسانی را که زیر آوار مانده‌اند بیرون بکشند بنابر این آموزش به این افراد نیز از ضروریات است تا قبل از حاضر شدن نیروهای امدادی در حادثه موجب آسیب ردن به افرادی که سعی در نجات آنها از زیر آوار دارند نشوند.

وی ارزیابی میزان خسارت حادثه را اولین آیتم مورد انتظار عنوان کرد و گفت: این محاسبه خسارات می‌تواند کمک زیای به امداد و نجات کند اما اگر برآورد درستی نداشته باشیم توقعات زیادی ایجاد می‌شود و یا امکان دارد نتوانیم نیاز واقعی مردم را برطرف کنیم.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: زمان طلایی برای یک عملیات امداد و نجات در 24 ساعت است و در 30 دقیقه اول 99 درصد و در 24 ساعت اول 81 درصد احتمال نجات افراد وجود دارد.

لطیفی با تاکید بر اینکه نباید درساعات اولیه حوادثی مثل زلزله از ماشین‌الات پر سر و صدا برای آوار برداری استفاده کرد گفت:‌ در چنین شرایطی صدای افراد زیر آوار مانده به گوش نمی‌رسد و همچنین در اثر فعالیت این ماشین‌آلات ممکن است آسیب‌هایی به افراد زیر آوار مانده وارد شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها