امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140133
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
میساء نعامه، مشاور وزیر اعلام سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت آموزش و پرورش سوریه ...

میساء نعامه، مشاور وزیر اعلام سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت آموزش و پرورش سوریه اظهار داشت: از سال 1971 میلادی مقامات سوریه شروع به توسعه آموزش و پرورش کردند ؛ اما قبل از آن فقط در نقاط خاص این کشور آموزش و پرورش وجود داشت.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در آن زمان فقط برای قشر خاص و مرفه انجام می‌شد و روستاهای دور از مرکز کشور فاقد مدرسه و امکانات تحصیل بودند.

نعامه افزود: با آمدن حافظ اسد به عنوان رئیس جمهور مدارس زیادی ساخته شد و آموزش و پرورش به صورت رایگان در آمد  و هر چهار سال یک بار نیز در سوریه ساختار آموزش و پرورش تغییر می‌کند.

مشاور وزیر اعلام سوریه یادآور شد:  تغییر ساختار آموزش و پرورش در سوریه را خبرگان آموزشی سوریه انجام می‌دهند و از آموزه‌های کشورهای غربی چیزی به محتوای آن اضافه نمی‌شود و در مدارس نیز کلاس‌های آموزش IT وجود دارد و در هر مدرسه کافی‌نت‌ها نحو کار با اینترنت را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند و دانش‌آموزان در این خصوص خیلی پیشرفت کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها