امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140143
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 101
به گزارش گروه بین‌‌‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلویزیون المنار امروز (جمعه) در خبری فوری اعلام کرد که نیروهای امنیتی ...

به گزارش گروه بین‌‌‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلویزیون المنار امروز (جمعه) در خبری فوری اعلام کرد که نیروهای امنیتی بحرین ظهر امروز به تظاهرات گسترده مسالمت آمیز مردم الدراز حمله ور شده و اقدامات مسالمت آمیز آنان در محکومیت بازداشت شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق را به خشونت کشیدند.

بر اساس این گزارش، مردم المنامه، الدراز، ستره و کرزکان نیز بعد از نماز جمعه امروز با برگزاری تظاهرات مسالمت آمیزی، اقدام رژیم آل خلیفه در بازداشت شیخ علی سلمان را محکوم کرده و آزادی فوری دبیر کل جمعیت الوفاق را خواستار شدند.

تلویزیون المنار همچنین اعلام کرد که در جریان سرکوب تظاهرات مردمی بحرین توسط نیروهای دولتی آل خلیفه ده‌ها تن زخمی شدند.

رین: تظاهرات عقب صلاة الجمعة فی المنامة والدراز وسترة وکرزکان تندیداً باعتقال قیادیی الوفاق

وبگاه خبری انقلاب 14 فوریه همچنین از برگزاری تظاهرات مشابه در شهرک «سار» و سایر مناطق بحرین خبر داد.

نیروهای رژیم آل خلیفه شب گذشته نیز با حمله به تظاهرات مسالمت آمیز بحرینی‌ها در حمایت از دبیرکل جمعیت الوفاق، با مردم معترض درگیر شدند.

بر اساس گزارش شبکه العالم، نیروهای رژیم آل خلیفه شامگاه پنج‌شنبه پس از نماز مغرب و عشاء با حمله به مسجد شیخ یعقوب واقع در منطقه النعیم در منامه، با نمازگزاران در هنگام حین خروج از مسجد درگیر و به طرز وحشیانه‌ای با استفاده از سلاح‌های  ساچمه‌ای، به سوی آنها شلیک و تظاهرات را سرکوب کردند. در این درگیری شماری زخمی یا بازداشت شدند.

در همین حال، مزدوران آل خلیفه با بازداشت شمار دیگری از شهروندان، دیگر نمازگزاران در مسجد را به محاصره خود در آوردند.

این اقدام در ادامه سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردمی صورت می‌گیرد که در مناطق مختلف بحرین علیه بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق اسلامی برپا می شود.

از زمان بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین مردم این کشور لحظه‌ای از اعتراض دست برنداشته‌اند.

رژیم آل خلیفه روز گذشته پس از بازجویی مجدد شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت وفاق بحرین، بازداشت وی را به مدت نامعلومی تمدید کرد.

مخالفان رژیم آل خلیفه، تمدید بازداشت شیخ علی سلمان را به منزله ریسک حساب نشده نظام علیه رهبران جمعیت وفاق به دلیل عدم مشارکت این جمعیت در انتخابات دانسته و آمریکا را به سرپوش گذاشتن بر نقض قوانین و حقوق شهروندان در این کشور متهم کردند.

مخالفان بحرینی همچنین تأکید کردند رژیم آل خلیفه در دستیابی به اهدافش از بازداشت رهبران جنبش وفاق ناکام خواهد بود و این جنبش به فعالیت مردمی مسالمت جویانه مردم تا تحقق خواسته های انقلاب ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها