امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140147
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، روزنامه «امروز نیوز» در شماره اخیر خود ضمن واکنش به چاپ کاریکاتور پیامبر ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، روزنامه «امروز نیوز» در شماره اخیر خود ضمن واکنش به چاپ کاریکاتور پیامبر اکرم (ص) توسط مجله فرانسوی «شارلی‌ابدو»، این اقدام را غیر انسانی و غیر اخلاقی خواند.

در مطلب این روزنامه که تحت عنوان «ما شارلی نیستیم!» منتشر شده خطاب به تمام سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های سیاسی کشورهای اروپایی و غربی مقیم تاجیکستان آمده است: ما هیئت همکاران روزنامه «امروز نیوز» ضمن به شدت محکوم کردن هر گونه عملی که منجر به قتل و کشتار مردم بی‌گناه در اقصای عالم می‌شود، اعلام می‌دارد هرگز و هیچ گاهی «شارلی ابدو» نخواهیم بود! چرا که این مجله با سوءاستفاده از بحث آزادی بیان اعتقاد صدها میلیون نفر در سراسر جهان را تحقیر کرد.

در ادامه این مطلب آمده است: از نگاه ما با استفاده از سلاح «آزادی بیان» مورد اهانت قرار دادن نه‌تنها پیامبران الهی بلکه حتی مقدسات اقوام و مللی که دارای اعتقاداتی نظیر آتش‌پرستی، طبیعت‌پرستی، ستاره‌پرستی و بت‌پرستی می‌باشند، جایز نیست.

روزنامه‌نگاران این نشریه معتقدند که در جهان معاصر بایستی همه انسان‌ها قطع نظر از تفاوت‌هایشان در رابطه به دین و آیین، زبان، فرهنگ و تاریخ و... از جایگاه و احترام مناسبی برخوردار باشند.

از این نظر نه مجله «شارلی‌ابدو» و نه هیچ گروه سیاسی و دولتی این اجازه را ندارد «آزادی بیان» مورد نظر خود را مرز پایان آزادی و حقوق دیگران تعیین کند. بنابراین نباید مقوله آزادی بیان به بهانه‌ای برای تحقیر مقدسات مسلمانان سراسر جهان تبدیل شود.

در بخش تاجیکس شبکه فیس‌بوک بیشتر کاربران خواستار خرید انبوه و پخش مجانی آن عده از روزنامه‌های چاپ دوشنبه شده‌اند که در خصوص این جنایت رسانه‌های غربی مطلب منتشر کرده‌اند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها