امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140151
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، «صدر الدین القبانچی»، امام جمعه شهر «نجف اشرف» اقدام روزنامه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، «صدر الدین القبانچی»، امام جمعه شهر «نجف اشرف» اقدام روزنامه فرانسوی & laquo;شارلی ابدو» و همچنین یک روزنامه دیگر دانمارکی در انتشار تصاویری اهانت‌آمیز به پیامبر(ص) را محکوم و تاکید کرد که این اقدامات، اقداماتی هدفمند است که هدف آن تحریک مسلمانان و تخریب وجهه اسلام است.
امام جمعه نجف اشرف همچنین عدم بازخواست این روزنامه بخاطر این توهین‌ها از سوی دولت فرانسه را نیز محکوم کرد و خواستار بازخواست و محاکمه قانونی این روزنامه و تمام اقدامات تروریستی شد و گفت: امروز جهان اسلام تلاش می‌کند، کنترل و آرامش خود در برابر این توهین‌ها را حفظ کند و در انتظار خروج دولت فرانسه از سکوت خود در برابر این توهین‌هاست.

اما در خصوص اوضاع جاری در عراق القباچی گفت: شایسته است، دولت عراق نیروهای داوطلب دفاع مردمی را به رسمیت بشناسد و حقوق آنها را به طور کامل در نظر گرفته و پرداخت کند، چون اگر این نیروها نبودند، امکان مقابله با حملات گروه تروریستی تکفیری «داعش» وجود نداشت.

امام جمعه نجف اشرف همچنین تاکید کرد که از هرگونه اقدامی در منسجم و یکپارچه شدن صفوف مردم عراق استقبال و هرگونه سخنان فتنه‌انگیزانه طایفی و مذهبی را رد می‌کنیم و مرجعیت عالی دینی عراق به وحدت اسلامی ایمان و باور دارد.

القبانچی درباره برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران طی هفته گذشته نیز تاکید کرد که این اقدامی ارزنده شمرده می‌شود، به ویژه که طی آن شرکت کنندگان و همچنین مقام معظم رهبری(مدظله) از خدمات ارائه شده به زائران اربعین حسینی تقدیر و تشکر کردند.

وی افزود: ملت عراق همواره در راه وحدت اسلامی گام برمی‌دارد و هیچ‌گونه استعمار و سرسپردگی را نمی‌پذیرد و در این راه اقدام برخی شبکه‌های ماهواره‌ای در اهانت به مردم عراق را محکوم کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها