امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140162
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از النشره، دور جدید از گفت‌وگوها میان حزب الله لبنان و حزب المستقبل از ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از النشره، دور جدید از گفت‌وگوها میان حزب الله لبنان و حزب المستقبل از ساعتی قبل با نظارت نبیه بری رئیس پارلمان این کشور در «عین التینه» آغاز شد.

نخستین جلسه گفت‌وگوی حزب الله و جریان المستقبل سه‌شنبه (2 دی) و دومین جلسه 14 دی ماه در مقر پارلمان لبنان برگزار شد که با استقبال بسیار گسترده سیاسیون وآحاد مختلف مردم لبنان روبه‌رو شده است.

در دور اول این مذاکرات طرفین بیشتر درباره دستور کار مذاکرات و در دور دوم این مذاکرات که به ریاست «سعد الحریری» برگزار شد، اجرای طرح‌های امنیتی در مناطق بقاع شمالی مورد بحث قرار گرفت.

این ‌دیدار در چهار سال گذشته برای اولین بار انجام شده و در راستای حل اختلافات گروه‌های سیاسی لبنان در مسائل مختلف به ویژه در باره تعیین رئیس جمهور جدید انجام می‌شود.

پیش از دبیرکل حزب الله درباره این گفت‌وگو تاکید کرده بود که گفت‌وگوها میان المستقبل و حزب الله با جدیت مطلوبی از جانب دو طرف دنبال شده و این گفت‌وگوها به سود کل لبنان است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه مذاکرات میان دو طرف در مسیر درستی قرار دارد و پس از این مذاکرات کشور آرام بوده افزود: امکان بالایی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات میان حزب الله و المستقبل وجود دارد و هرگونه گفت‌وگو بین جریانات سیاسی مختلف لبنانی مطلوب است.
 
انتهای پیام/  
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار