امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140199
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 164
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،این بازیگر پیشکسوت تئاتر در پایان اجرای نمایش بانو گشسب روی صحنه آمده و در جمع دست اندرکاران این نمایش، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،این بازیگر پیشکسوت تئاتر در پایان اجرای نمایش بانو گشسب روی صحنه آمده و در جمع دست اندرکاران این نمایش، به گروه برای روی صحنه بردن اقتباسی طنز از ادبیات کلاسیک ایرانی تبریک گفت.
وی تاکید کرد: استفاده از ادبیات کلاسیک ایران به خصوص شاهنامه و قالب های شاهنامه ای داستان های کهن برای تئاتر بسیار خوب است. در این نمایش اقتباس با نگاهی متفاوت – نگاه طنز انجام شده که کار جالبی است و جای تقدیر دارد.

نصیریان ادامه داد: تمامی عناصر اجرا به خوبی در کنار هم قرار گرفته اند. نمایشنامه خوب نوشته شده و طنز کار هم خوب در آمده است. بازیگری و در مجموع کل کار خیلی گرم و گیرا است.

وی با تبریک به مریم معترف کارگردان این نمایش تصریح کرد: این کار به لحاظ بصری و اجرا، اکتینگ و بازی کاملا درست و خوش ساخت در آمده است و فکر می کنم چنین کارهایی با مردم تئاتر دوست ارتباط خوبی برقرار می کند.

این هنرمند شناخته شده کشور در جمع بازیگران نمایش به بازی چهره های بزرگ تئاتر جهان در سالن سنگلج اشاره کرده و تاکید کرد: نمایش هایی مانند بانو گشسب که اقتباس از ادبیات کهن ایرانی هستند نباید به این زودی از روی صحنه بروند.

نمایش بانو گشسب روز پنجشنبه در دو نوبت روی صحنه رفت و میزبان جمعی از هنرمندان تئاتر و تلویزیون کشور بود که در آن میان مسافر آستانه ، مهرداد بیات، مجید جعفری ، محمد مسلمی و علی فروتن عموهای فیتیله ای نیز دیده می شدند. این نمایش در روزهای گذشته میزبان دکتر محمود عزیزی، عطا اله کوپال، محمد خاتمی، اتابک نادری، پری ملکی استاد آواز ، رضا اشفته، مهرداد ابروان و بسیاری دیگر از هنرمندان و منتقدان تئاتر بوده است.

نمایش «ماجرای به شوی رفتن بانو گشسب دختر رستم دستان» قبل از جشنواره تئاتر فجر تا 30 دی ماه و پس از آن از 13 تا 24 بهمن هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها