امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14020
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 146
امید پویان متخصص اورولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: امروزه به دلیل عارضه واریکوسل، ممکن است برخی مردان امکان باروریشان تا ...

امید پویان متخصص اورولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: امروزه به دلیل عارضه واریکوسل، ممکن است برخی مردان امکان باروریشان تا حد زیادی کاهش یابد.

وی با اشاره به جزئیات این عارضه خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به این بیماری دچار اتساع عروق که بیشتر شبیه واریس است، می‌شوند و مبتلایان به واریکوسل معمولاً دچار واریس پا هم هستند.

کارکرد نامناسب دریچه‌های عروقی در جداره وریدها عامل اصلی ایجاد این مسئله است که این متخصص ارولوژی روی آن صحه گذاشت و گفت: کارکرد نامناسب دریچه در جداره رگ سبب می‌شود تا خون هنگام گردش به داخل وریدها بازگشت داشته باشد.

وی واریکوسل را در 4 رده ساده تا شدید تقسیم‌بندی کرد و گفت: مطالعات نشان داده افراد مبتلا به این عارضه معمولاً در باروری با مشکل مواجه می‌شوند که هر چه شدت این بیماری بیشتر باشد شانس باروری هم کمتر است ولی با جراحی می‌توان این نقیصه را برطرف کرد.

پویان گفت: در جراحی‌های قدیمی که بدون استفاده از میکروسکوپ انجام می‌شد در 16 تا 45 درصد موارد بازگشت بیماری گزارش شده است.

وی در مورد روش جدید جراحی میکروسکوپی واریکوسل گفت: در این روش با استفاده از میکروسکوپ و با یک برش بسیار کوچک وارد وریدها شده و آنها را می‌بندیم و بیمار پس از 6 تا 7 ساعت می‌تواند از بیمارستان مرخص شود و خیلی زود به شغل خود بازگردد.

پویان با اشاره به اینکه این جراحی روی 1500 بیمار مبتلا انجام شده گفت: شانس بازگشت بیماری در این روش جراحی بسیار کمتر است و میزان باروری در این افراد بسیار بالا می‌رود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها