امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140213
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به فعالیت سامانه بارشی جدید در مناطق مختلف کشور، ...

امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به فعالیت سامانه بارشی جدید در مناطق مختلف کشور، اظهار داشت: به سبب ورود و فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور هم‌اکنون شاهد بارش برف و باران در آذربایجان غربی، سواحل شمالی گیلان و مازندران و همچنین فارس و یزد هستیم.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اعلام اینکه گستره بارش‌ها در دامنه‌های جنوبی البرز و شرق کشور خواهد بود، افزود:  بارش‌ها در مناطق مرتفع و سردسیر عمدتا به شکل برف خواهد بود.

به گفته وی؛ از ساعات پایانی امروز جریانات شمالی تقویت و موجب افت دمای هوا در سواحل شمالی کشور می‌شود.

نقشینه در ادامه بیان داشت: نکته قابل توجه فعالیت این سامانه بارشی در این است که شاهد بارش باران در سیستان و بلوچستان طی دو روز آینده خواهیم بود.

وی یادآور شد: از ابتدای سال زراعی میانگین بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان بسیار اندک بود اما با ورود این سامانه بارشی ، طی دو روز آینده شاهد بارش قابل ملاحظه باران در این منطقه خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین ابراز داشت: بر همین اساس در این هفته شاهد بارش برف و باران در مناطق غربی کشور از جمله کرمان، یزد، هرمزگان و فارس خواهیم بود ضمن آنکه بارش‌ها در استان‌های جنوب و جنوب شرق کشور طی دو روز آینده قابل ملاحظه خواهد بود.

وی بیان داشت: از اواخر وقت سه‌شنبه هفته جاری سامانه بارشی از مرزهای کشور خارج و در مناطق پاکستان و افغانستان متمرکز خواهد شد.

نقشینه همچنین با اشاره به افزایش ابر در آسمان تهران، بیان داشت: بارش‌ها عمدتا در مناطق مرتفع پایتخت رخ می‌دهد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار