امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140218
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه ...

عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از تهیه و تدوین طرح اعمال قانون بانک‌ها برای موسسات مالی و اعتباری در خانه ملت خبر داد.

وی در تشریح جزئیات این طرح گفت: ماده 39 قانون پولی و بانکی کشور میزان نظارت بانک مرکزی را بر بانک‌های کشور تعیین کرده، این نظارت بر بانک‌های کشور اعمال می‌شود و ممکن است این تعبیر از سوی برخی مطرح شود که ما صندوق قرض‌الحسنه یا مؤسسه هستیم و این قانون شامل ما نمی‌شود که طبق قانون اینگونه نیست زیرا کار تمامی آنها کار بانکی محسوب می‌شود.

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه در این طرح ۲ فوریتی به دنبال آن هستیم که مصوب کنیم هیچ تفاوتی بین بانک‌ها و مؤسسات و صندوق‌ها وجود ندارد و بانک مرکزی باید به صورت یکسان با آنها برخورد کند، خاطرنشان کرد: باید نظارت دقیق بر روی بانک‌ها، مؤسسات، صندوق‌های قرض‌الحسنه و ... اعمال شود.

وی اضافه کرد: در این طرح به دنبال آنیم که نظارت بر روی تمامی مؤسسات پولی و مالی به صورت یکسان انجام شود زیرا این مؤسسات در واقع کارکرد بانکی دارند و به همین دلیل باید قانون نیز با آنها مانند بانک برخورد کند.در واقع برخی مجوز صندوق می‌گیرند اما کار بانکی انجام می‌دهند که در این طرح تمامی این مباحث را لحاظ کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها