امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140219
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا نعمت‌زاده ظهر امروز در چهل و سومین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا نعمت‌زاده ظهر امروز در چهل و سومین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: علیرغم اینکه از صحبت منع شده بودم، اما وظیفه شرعی خود دانستم که یکسری نکات را بگویم.

وی گفت: باید قبول کنیم که ما هنوز کشور صادرکننده نشده‌ایم و با صادرات 40، 50 میلیارد دلاری به جایی نمی‌رسیم.

وی در مورد اقتصادی کردن فعالیت‌های تولید گفت: چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی دنبال منافعی هستند که ما باید در این راستا تلاش کنیم و دلایل این مسئله را که بیشتر دست دولت است برطرف کنیم که متأسفانه بیشتر به خاطر هزینه‌های جاری دولت که روز به روز هم بیشتر می‌شود است و از آن طرف به بخش تولید فشار می‌آورند، چرا که پنجره‌ای جلوی چشم است. از طرفی مالیات و از طرف دیگر تأمین اجتماعی یا مسائل مربوط به آن و آنهایی که سفته‌بازی می‌کنند و جلوی پنجره نیستند، راحت‌ترند.

وی اظهار امیدواری کرد: با سرمایه‌گذاری در کشور ما جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود به بحث صادرات اشاره کرد و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی گفته‌ام نجات تولید در صادرات است اگر چه جمعیت 80 میلیون نفری داریم و به طور متوسط رشد صادرات غیر نفتی داشته‌ایم، ولی رشد 6 یا 8 درصد سالانه جوابگو نیست.

بنا بر اذعان نعمت‌زاده از سال 89 که جایزه ویژه صادراتی برداشته شد و امسال هم که سازمان مدیریت زیر بار تعیین بودجه‌ای برای این جایزه نرفت صدور خدمات فنی و مهندسی نصف شده و ما هیچ بودجه‌ را برای حمایت صادرات نداریم.

وی ادامه داد: ما بودجه‌ای برای حمایت مالی از شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی نداشته و یا بودجه‌ای برای اعزام رایزنان بازرگانی برای توسعه بازار نداریم. امسال هم ترجیح دادند به رفاه توجه کنند، تا تولید، چرا که صادرات برای تولید است و از معاون اول رئیس جمهور خواهش می‌کنم تا دیر نشده رقمی را در بودجه برای جایزه ویژه صادراتی در نظر بگیرند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگر چه قبول داریم تمام بازارهای جهانی صاحب دارد اما بخش خصوصی می‌تواند با تقویت خود به آن ورود کند.

وی در مورد کاهش نیروی انسانی دولت گفت: حاضریم به عنوان پیش‌مرگ تا آخر این دولت 50 درصد نیروی انسانی خود را کم کنیم.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها