امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140230
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
محمد علی سپانلو در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص توهین نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» به ...

محمد علی سپانلو در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص توهین نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) اظهار داشت: ماجراهای اینگونه تبدیل به یک گره کور شده است.

وی افزود: تیره کردن و حساسیت یک قوم به شکل طولانی عده‌ای را از کوره به در می‌برد البته عکس‌العمل خشن و کشتن هم در برابر آن اهانت درست نیست.

سپانلو با بیان اینکه تصویرسازی بزرگان دین در ایران ممنوع نیست، به خلق زیبای این آثار به شکل هنرمندانه از حضرت علی(ع) و پیامبر اشاره کرد و افزود: هنرمندان ما هم تصاویری از پیامبر به زیبایی می‌کشند که توهین آمیز هم نیست، اما گاهی می‌بینیم که عده‌ای در مقابل یک اهانت به کافی شاپ‌های یهودیان حمله می‌کنند.

به گفته وی، به نظر من با تشکیل یک میتینگ در سراسر کشوهای اسلامی می توانستیم آن اهانت را محکوم کنیم.

سپانلو با بیان اینکه اروپا برای خود قوانینی دارد مثلا وقتی فیلم «سوپر استار مسیح» ساخته شد، کلیسا آن را تحریم کرد، گفت: افراط و تفریط از دو سو دیده می شود، باید در تمام کشورهای اسلامی تظاهرات صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مسلمانها باید در کشوهای اسلامی زندگی کنند، در پاسخ به اینکه حتی اگر همه در یک کشور هم گردآیند باز هم شاهد چنین اهانت‌هایی ممکن است باشیم در این صورت چه واکنشی شایسته است، افزود: تعصب، تعصب می‌آورد، نکته این است که باید روشنفکرانه به آن نگریسته شود، چرا که امروز دور به دست افراطیون افتاده است و تمام این موارد در حالی صورت می‌گیرد که دین پیامبر طی 1400 سال تاثیر خود را گذاشته است و چیزی از آن کم نمی شود.

محمدعلی سپانلو قبلا نشان شوالیه ادب و هنر کشور فرانسه را از سفارت این کشور در تهران دریافت کرده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها