امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140237
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه 628 کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. در این

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه 628 کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
در این جلسه که به بررسی موضوع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشت، طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه و علوی فاضل رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی پیرامون این موضع ارائه کردند.
در این گزارش با اشاره به تکلیف مقرر در اسناد بالادستی حوزه علم و فناوری مانند سیاست‌های کلی ابلاغی از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نقشه جامع علمی کشور و اعلام توافق دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر تجمیع پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات؛ حذف تعداد 213 رشته و همچنین گزینش دانشجو در هزار و 429 رشته محل مقطع دکتری و 5 هزار و 225 رشته محل مقطع کارشناسی ارشد اعلام شد تا طبق همین توافق باید تا پایان اردیبهشت ماه 1394 رشته محل‌های فاقد مجوز برای جذب دانشجو مجوز لازم از شورای گسترش آموزش عالی اخذ کرده باشند.
در ادامه این گزارش و براساس آمار اعلام شد حدود 67 هزار نفر با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری علمی دارند که از این میان تعداد 31 هزار نفر به صورت تمام وقت و بقیه به صورت پاره وقت و حق التدریس با این دانشگاه همکاری می‌کنند.
 در بخش دیگری از این گزارش با اعلام این موضوع که 70 درصد شهریه دریافتی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای پرداخت حقوق اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه مصرف می‌شود، از زیان ده بودن 235 واحد دانشگاهی به دلیل نبود دانشجو مطابق ظرفیت این واحدها خبر داده شده است.
در ادامه گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به شاخص‌های جذب دانشجو در این دانشگاه  اعلام شد از 322 هزار داوطلب ورود به  مقطع تحصیلات تکمیلی در سطح کشور، 23 هزار نفر موفق به ورود به این مقطع شده‌اند که سهم دانشگاه آزاد اسلامی از این تعداد 12 هزار نفر است.
گفتنی است در پایان جلسه مقرر شد تا در جلسه آینده موضوع تحصیلات تکمیلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار