امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140241
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز شنبه به ریاست آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز شنبه به ریاست آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی تشکیل شد، علاوه بر سران سه قوه و اکثریت اعضا، وزرای اطلاعات و دادگستری، رؤسای کمیسیون‌های شوراها و امور داخلی کشور و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صداوسیما و معاون حقوقی رئیس جمهور نیز حضور داشتند.
در این جلسه پس از بحث و بررسی‌های مبسوط، موارد ذیل به عنوان بندهای دیگری از سیاست‌های کلی انتخابات به تصویب رسید:
- ممنوعیت هرگونه تخریب، تهدید، تطمیع، فریب و وعده‌های خارج از اختیارات قانونی و هرگونه اقدام مغایر با امنیت ملی نظیر تفرقه قومی و مذهبی در تبلیغات انتخاباتی.
- تعیین حدود هزینه‌های مجاز انتخاباتی، شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان و تشکّل‌های سیاسی و اعمال نظارت دقیق بر آن.
ادامه این مبحث در جلسات آتی مجمع پیگیری خواهد شد.
گفتنی است اخیراً مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای خطاب به رؤسای قوای سه‌گانه و دستگاه‌های مختلف برای ارائه گزارش عملکرد و سیاست‌های کلی نظام جهت بررسی در کمیسیون نظارت ارسال کرده است.
همچنین دو نفر به نمایندگی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی و تدوین لایحه بودجه کشور و برنامه ششم در هیأت دولت و دو نفر دیگر نیز در کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برای برنامه ششم و بودجه 94 کشور معرفی شده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها