امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140249
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس یونان امروز شنبه از دستگیری 4 نفر به ظن همکاری ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس یونان امروز شنبه از دستگیری 4 نفر به ظن همکاری با گروه متلاشی شده تروریست‌های بلژیکی خبر داد.

این گروه روز پنج‌شنبه هفته گذشته در شهر «ورویر» در شرق بلژیک مورد حمله قرار گرفت و دو نفر از اعضای آن در درگیری مسلحانه با پلیس کشته شدند.

از آن پس سیر بازداشت‌ها در بلژیک به راه افتاد و تاکنون 13 نفر در این رابطه در این کشور دستگیر شده‌اند.

حال گویا پای عوامل فراری این حادثه به 2 هزار و پانصد و هشتاد شش کیلومتر آن‌سوتر، یعنی یونان رسیده و امروز پلیس یونان گفته که 4 نفر و به خصوص یک نفر را که احتمالاً «عبدالحمید اباوود» است.
پلیس بلژیک می‌گوید که «اباوود» 27 ساله، مغز متفکر پشت تشکیل گروهی از تروریست‌هاست که بنا داشته اند به پلیس‌ها حمله کنند.

پلیس عکس، اثر انگشت و نمونه دی‌ان‌ای این 4 نفر را برای پلیس بلژیک فرستاده‌اند و منتظر پاسخ‌اند.

بازگشت تروریست‌های آموزش‌دیده در اردوگاه‌های داعش و القاعده به کشورهای مادری در اروپا، به معضلی جدی برای قاره سبز بدل شده است.

دو هفته پیش، سعید کواشی که از اتباع فرانسه و مقیم شهر پاریس، با بهره‌گیری از آموزش‌هایی که سال 2011 در اردوگاه‌های القاعده در یمن دیده بود، به دفتر یک نشریه فکاهی به نام شارلی ابدو حمله کرد و 12 نفر را کشت.

این نشریه البته کاریکاتورهای موهن از شخصیت‌های دینی منتشر می‌کرد و پس از این حمله هم در اقدامی که اعتراض مسلمانان را برانگیخت، ویژه‌نامه‌ای در 5 میلیون نسخه منتشر کرد که بر روی جلد آن، کاریکاتوری از وجود مبارک حضرت رسول (ص) نقش بسته بود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها