امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140262
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ...

ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به توطئه نفتی آمریکا و عربستان علیه ایران گفت: در جنگ نفتی که با هماهنگی آمریکا و عربستان علیه کشورمان ترتیب داده شده، بدون شک بازنده اصلی این جنگ ایران نخواهد بود چرا که در شرایط فعلی تولید و فروش نفت کشورهایی همچون عربستان و کویت حدود 8 برابر جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: با توجه به شکست سیاست‌های هماهنگ آمریکا و عربستان در سطح منطقه این دو کشور سعی می‌کنند تا شکست خود در عرصه سیاسی را در عرصه اقتصادی جبران کنند که البته بازنده اصلی این جنگ نیز که کشورهایی همچون عربستان خواهند بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن تقدیر از مواضع اخیر رئیس‌جمهور در قبال عربستان و کویت در مورد کاهش قیمت نفت اظهار داشت: دولت باید همین مسیر را در معادلات نفتی ادامه دهد چرا که این اقدام یک توطئه هدفمند علیه جمهوری اسلامی ایران است و ما باید در برابر این توطئه‌ها به خوبی موضع‌گیری کرده و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای مقابله با آن داشته باشیم.

کارخانه‌ای خاطرنشان کرد: این اولین باری نیست که ما با این گونه توطئه‌های دشمن مواجه می‌شویم و در سال‌های قبل نیز شاهد اقدامات خصمانه آنها در این ارتباط بوده‌ایم که با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان این توطئه دشمن را همچون توطئه‌های قبلی آن خنثی کرد.

وی در پایان گفت: با توجه به نقش 70 هزار میلیارد تومانی درآمدهای نفتی در بودجه 267 میلیارد تومانی سال 94 به دولت پیشنهاد می‌کنم تا با مدیریت منابع و مصارف و تحقق سایر درآمدهای در نظر گرفته شده در بودجه وابستگی بودجه را به نفت قطع کند و همچون یکی دو سال گذشته ما با بودجه مصوب 200 میلیارد تومانی کشور را اداره کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها