امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140267
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در مراسم افتتاح ساختمان جدید داروخانه 29

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در مراسم افتتاح ساختمان جدید داروخانه 29 فروردین نیروی زمینی ارتش طی سخنانی اظهار داشت: نقش ارتش در پیروزی انقلاب نقش ویژه‌ای بود و همراهی نیروی هوایی و نیروی زمینی با مردم روند پیروزی انقلاب را تسریع کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه داشتن نیروهای مسلح به خصوص نیروی زمینی ارتش جزو افتخارات همه ایرانیان است، گفت: رابطه ما با نیروهای مسلح در حوزه سلامت، رابطه‌ای صمیمی و تنگاتنگ است.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم حداکثر کمک را به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتش داشته باشیم هرچند تاکنون نیز می‌توانستیم خیلی بهتر در این حوزه عمل کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: وزارت بهداشت برای استفاده از همه ظرفیت‌های نیروهای مسلح در حوزه بهداشت اعلام آمادگی می‌کند. می‌دانیم که بودجه نیروی زمینی ارتش هم احتمالا مثل بودجه وزارت بهداشت است اما هستند ارگان‌ها، ستادها و قرارگاه‌هایی که می‌توانند در این دوره در خدمت سلامت مردم باشند.

وزیر بهداشت گفت: نیروهای مسلح کمک کنند تا بتوانیم از بهداشت و درمانی در کشور برخوردار باشیم که شایسته مردم است. دولت در این دو سال و اندی توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت داشته است و امیدواریم داروخانه‌های زنجیره‌ای 29 فروردین در کشور دایر شود.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مدیریت دارو در کشور ما بسیار سخت است زیرا زیرساخت و نرم‌افزار نظارتی بر دارو در کشور وجود ندارد لذا ما به دنبال ایجاد خدمات الکترونیک در حوزه دارو هستیم تا از توزیع داروی تقلبی و قاچاق آن پیشگیری و مصرف دارو را کنترل کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: از معاونت دارویی خواسته‌ایم داروخانه‌هایی برای توزیع داروهای خاص در سراسر کشور معرفی شود تا مردم برای تهیه دارو از استان‌های مختلف به تهران نیایند و این کار نباید بیشتر از 6 ماه به طول بینجامد.

وزیر بهداشت در پایان اظهار داشت: ما حداقل 30 پایگاه بهداشتی در کشور کم داریم و کمک بالگردی نیروی زمینی ارتش در این حوزه می‌تواند خبر خوبی برای ما باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها