امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14027
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، علی‌اکبر گروسی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، علی‌اکبر گروسی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان در سنندج اظهار کرد: برخورد با افراد متخلف در تصرف اراضی دولتی و ملی و حفظ حقوق بیت‌المال به ویژه در منابع طبیعی مهم‌ترین رسالت مسئولین است.

وی تصریح کرد: مسئولین باید با برنامه‌ریزی‌های لازم مانع از افزایش زمین‌خواری به عنوان یکی از عوامل موثر در تخریب و تصرف اراضی ملی شوند.

این مسئول بر جدیت دستگاه قضایی در حمایت از مدیران در صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی با جدیت تمام موضوع تصرفات اراضی ملی و صیانت از اموال بیت‌المال را پیگیری می‌کند.

گروسی خاطرنشان کرد: مدیران باید بدون هیچ مسامحه و اغماضی تلاش کنند تا خسارتی به بیت‌المال وارد نشود.

وی در زمینه نحوه برخورد با متصرفان نیز اظهار کرد: کسانی که اراضی ملی را تصرف کرده و ماهیت و بافت زمین را تغییر داده‌اند، باید علاوه بر رفع تصرف خسارت ناشی از تصرف به اراضی ملی را پرداخت و به بیت‌المال برگردانند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی کردستان در زمینه اقدامات حقوقی و استیفای حقوق دولت و بیت‌المال نیز تصریح کرد: در سال 91 با اقدامات جدی و به روز کردن پرونده‌های قضایی متشکله و پیگیری جدی و مستمر، دستگاه قضایی استان از مجموع 20 هزار و 34 فقره پرونده قضایی مجموعاً ‌هزار و 200 هکتار از اراضی ملی و دولتی استان را از متصرفان و زمین‌خواران رفع تصرف کرده و به دولت و بیت‌المال بازگردانده است.

گروسی در پایان اقدامات پیشگیرانه در این راستا را موثرترین کار دانست و گفت: اقدامات پیشگیرانه به موقع و کارشناسی شده یکی از عوامل کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی است.
انتهای پیام/79002/ز30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها