امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140270
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ـ روز پنج‌شنبه بعد از چند ماه زمینه‌چینی بالاخره همایش سراسری اصلاح‌طلبان در کانون ...

گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ـ روز پنج‌شنبه بعد از چند ماه زمینه‌چینی بالاخره همایش سراسری اصلاح‌طلبان در کانون توحید تهران برگزار شد. هر چند این اولین بار نیست که طی سال‌های اخیر اصلاح‌طلبان زیر یک سقف جمع می‌شوند و به بهانه‌های مختلف فرصتی برای ابراز مواضع خود به وجود می‌آورند اما بعد از فتنه اسرائیلی ـ آمریکایی 88 این اولین بار بود که همایشی با این تابلو یعنی «همایش سراسری اصلاح‌طلبان» قرار بود برگزار شود.

شاید بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران منتظر بودند تا ببینند چه پالس‌هایی از کانون توحید به جامعه صادر می‌شود و آیا اصلاح‌طلبان از تندروی‌های گذشته دست کشیده‌اند و قرار است در زیر بیرق نظام و چارچوب قانون فعالیت کنند یا اینکه همان روال قبل را ادامه خواهند داد؟ به هر حال باید از برگزارکنندگان این همایش تشکر کرد که با برپایی یک مراسم نیم‌روزی بسیاری از شبهات را پاسخ گفتنداولین قدردانی ویژه آنهم دسته‌جمعی از «سخنرانان» این همایش است که در این ایام که هتاکی بی‌شرمانه اخیر مجله فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم و گستاخانه‌تر از آن حمایت سران غرب از این هتاکی باعث جریحه‌دار شدن احساسات یک و نیم میلیارد مسلمان جهان شده است کوچکترین اشاره‌ای به این حوادث تلخ نکردند در عوض تا توانستند موضع‌گیری اکثریت مجلس در مقابل نطق هنجارشکنانه علی مطهری را محکوم کردند. شاید از نظر این افراد  شان علی مطهری (نعوذ بالله) بالاتر از نبی مکرم است. در ضمن در نگاه ایشان فقط علی مطهری مصونیت دارد چرا که خواستار رفع حصر شد و 9دی را یوم‌الشیطان نامید اما 287 نماینده دیگر چون چنین نگاه نغزی را ندارند باید محکوم شوند حتی اگر نایب‌رئیس اول مجلس یعنی ابوترابی باشد.

در این همایش نه مجری و نه سخنرانان کسی به روزنامه «مردم امروز» اعتراض نکرد که چرا جمله «من شارلی هستم» را برای تیتر یک خود انتخاب کرده است. آیا این جمله غیر از این معنا را می‌دهد که «ما حامی هتاکان به پیامبر رحمت‌ایم».

تشکر بعدی ما از جناب کواکبیان است که صادقانه اعتراف کرد: «ما برای موسوی و کروبی تقاضای محاکمه نداریم، بلکه درخواست رفع حصر داریم» پس مشخص شد تمام مواضعی که تاکنون می‌گرفتند و حصر را بدون حکم دادگاه صالحه غیرقانونی می‌دانستند فقط بهانه‌جویی بود چرا که آنان خواستار «آزادی بدون شرط» افرادی هستند که هشت‌ماه حیثیت نظام را به بازی گرفته بودند  و ده‌ها خون بی‌گناه بخاطر بوالهوسی و لجاجت این دو بر زمین ریخته شد. حال اینکه کیفر جرم آنها چه می‌شود احتمالا معمایی خواهد شد لاینحل.

کواکبیان در بخش دیگر سخنانش گفت: «از رئیس‌جمهور می‌خواهیم فرمانداران دوره احمدی‌نژاد  را برکنار کند» اما دلیل اینکه این افراد باید حذف شوند را نمی‌گوید. پس با این اوضاع شعار شایسته‌سالاری که تاکنون می‌دادند فقط ژستی تبلیغاتی و حربه‌ای برای به در کردن رقیب از میدان بود. مهم نیست این فرمانداران شایستگی دارند یا خیر؟ مهم نیست این افراد کاردان و مدیر هستند یا خیر؟ مهم این است که این آقایان فرماندار ممکن است بوی اصلاح‌طلبی از آنها به مشام نرسد و اگر احیانا نیازمند استعفای دسته‌جمعی آنان بودند بتوانند روی آنها حساب کنند تا از این طریق به نظام فشار آورند. همانند کاری که استانداران خاتمی در سال 82 و در اعتراض به ردصلاحیت ساختارشکنان برای انتخابان مجلس هفتم انجام دادند.

تشکر بعدی از آقای موسوی لاری است که در این همایش خطاب به برخی اصلاح‌طلبان گفت: « اگر کسانی با سوءاستفاده راه را عوضی بروند جریان اصلاحات با آنها تسویه فکری می‌کند.» یعنی گفتمان اصلاح‌طلبی افرادی قیم و پدرخوانده دارد و همه باید گوش به فرمان این افراد باشند در غیر اینصورت با آنها برخورد خواهد شد و به قول آقای موسوی لاری «تسویه» با این اوضاع شعار «زنده باد مخالف من» همان «حرف مفت» حجاریان است که روزگاری گوش فلک را با آن پر کرده بودند؟

از خانم راکعی تشکر می‌کنیم که از عناصر اصلی فتنه به عنوان «الگو و مایه افتخار» یاد کرد و رفع حصر از ایشان را «آرزوی» خود و همفکرانش. البته ظاهرا این سخنان قرار نبود در این جمع گفته شود چرا که سریعا با تذکر مجری برنامه مواجه شد که گفت: «لطفاً در چارچوب همایش صحبت کنید» پس دستور کار این همایش این بوده که چراغ خاموش حرکت کنند و کمتر مواضعی را اتخاذ کنند که باعث حساسیت شود اما ظاهرا راکعی تخطی کرده.

تشکر بعدی متعلق به آقای محسن رهامی است که فرمان حمله به شورای نگهبان را صادر کرد تا انتخابات سال آتی را تحت‌الشعاع قرار دهند  و پروژه غیرسالم بودن انتخابات را از 14 ماه قبل از انتخابات کلید بزنند. البته این موضوع در صورتی است که اصلاح‌طلبان در انتخابات رای نیاورند و گرنه «دموکراتیک‌ترین انتخابات دنیا» را خواهیم داشت.

قدردانی بعدی ما متعلق به رسول منتجب‌نیاست که از اصرار برگزارکنندگان همایش برای حضور وی سخن گفت با این دلیل که «جای دبیرکل حزب اعتماد ملی در این همایش خالی است و حضور شما می‌تواند یادآور این بزرگوار باشد» یعنی اینکه قاعدتا این همایش باید با حضور «دو راس فتنه» برگزار می‌شد اما چون خود آنها نیستند «نایب‌شان» بیاید تا خیلی جای‌شان خالی نباشد.

منتجب‌نیا در ادامه برای اینکه طرفداران فتنه‌گر اصلی یعنی موسوی نیز دلخور نشوند اضافه کرد: «نه تنها جای کروبی خالی است بلکه جای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هم در این همایش خالی است» که این کلمات با تشویق حضار همراه بود.

منتجب‌نیا در ادامه مبحث خود حمله ناتمام رهامی به شورای نگهبان را تکمیل کرد و خواستار حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان شد چرا که از نظر وی «حیثیت نخبگان» را از بین برده است.

از مجری برنامه تشکر می‌کنیم که از همسر محکوم فتنه 88 با عنوان «بانوی سبز ایران» یاد کرد و از حضار خواست وی را تشویق کنند.

تشکر بعدی از شرکت‌کنندگان و حضار در این همایش بود که هر گاه نام یکی از سران فتنه برده بود با تشویق‌های هیجان‌زده خود این پیغام را به ما می‌دادند که ارتباط ساختارشکنان و اصلاح‌طلبان تندرو با سران فتنه ناگسستنی است و اگر چند نفر در حبس راس فتنه‌اند این افراد نقش پادوهای فتنه را دارند و هر گاه لازم باشد برای فتنه‌گری جدید آماده‌اند.

البته جا دارد واقعا از دولتمردان محترم نیز تشکر داشته باشیم (البته نه از جنس تشکرهای قبلی) که با عدم حضور خود در این همایش این پیام را دادند که گفتمان «اعتدال» وامدار «هنجارشکنان» نیست.

خطاب ما در اینجا با افرادی است که ساده‌لوحانه فکر می‌کنند حوادث سال 88 دیگر تکرار نمی‌شود و نباید با برگزاری گرامیداشت یوم‌الله 9 دی و یادآوری فتنه پیچیده 88 ذهن جامعه را به خود مشغول کرد. این همایش مشتی نمونه خروار است که نشان دهد ساختارشکنان اگر احیانا چند صباحی سکوت می‌کنند «تاکتیکی» و در جهت حفظ «بقای سیاسی» است و چنانچه فضا را مناسب ببینند «نقاب قانونمداری» را کنار زده و فعالیت‌های «آنارشیستی» خود را از سر می‌گیرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار