امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140273
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
زهره طبیب‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به لزوم نظارت ...

زهره طبیب‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به لزوم نظارت مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی بر عملکرد دانشگاه آزاد در افزایش ظرفیت‌ها، گفت: در آخرین جلسه‌ وزیر علوم با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار شد وضعیت مربوط به تخلف دانشگاه آزاد در افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی در وزارت علوم بررسی شود و وزیر علوم موظف شد با بررسی عملکرد دانشگاه آزاد در مورد استانداردهای آموزشی و پژوهشی در واحدهای دانشگاه آزاد اعلام نظر کند.

وی نظارت وزارت علوم را منطقی‌ترین کار برای جلوگیری از آموزش‌های بی کیفیت دانست و افزود: در صورتیکه دانشگاه آزاد در برخی واحدها استانداردهای علمی و کیفی استاندارد را رعایت نکرده باشد اجازه فعالیت به رشته‌محل مربوطه داده نمی‌شود و اگر این رشته‌محل‌ها در دفترچه آزمون نیز درج می‌شود باید حتما قید شود که در صورت عدم دریافت مجوز از سوی وزارت علوم تحصیل در این رشته کان لم یکن تلقی می‌شود.

طبیب‌زاده اظهار داشت: مجلس برای بررسی تخلفات دانشگاه آزاد تشکیل جلسه داده و وزیر را موظف به بررسی این موضوع کرده است و شورایعالی انقلاب فرهنگی هم وظیفه نظارت بر این موضوع را دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها