امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140277
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
هادی شوشتری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به چاپ و انتشار کاریکاتور موهن پیامبر(ص) توسط روزنامه فرانسوی اظهار کرد: نخستین ...

هادی شوشتری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به چاپ و انتشار کاریکاتور موهن پیامبر(ص) توسط روزنامه فرانسوی اظهار کرد: نخستین بار نیست که مقدسات مسلمانان به ویژه پیامبر اسلام(ص) مورد هتک و اهانت اردوگاه غرب قرار می‌گیرد.

وی افزود: در زمان انقلاب نیز سلمان رشدی در کتاب آیات شیطانی خود به دین مبین اسلام و شخص پیامبر عظیم الشان(ص) اهانت کرد که البته باید گفت گرچه به لحاظ ماهوی، ساختاری و فکری بسیار ابتدایی و پوچ بود اما در هر صورت اهانتی بزرگ به جهان اسلام برشمرده می‌شد که با فتوای تاریخی امام خمینی(ره) برخورد قاطعانه صورت گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید مجامع بین‌المللی به ویژه سازمان ملل، فرانسه را نسبت به اهانت‌های مکرر به اسلام مجازات کند، گفت: اقدامات اخیر فرانسه و در نهایت اهانت به پیامبر(ص) با هیچ یک از مبانی عقلانی و حقوق بشری سازگار نیست.

شوشتری تصریح کرد: این چه آزادی بیانی است که نسبت به دین اسلام چنین اقدامات سخیفانه‌ای انجام می‌دهند و قلب بیش از یک میلیارد مسلمان را با اهانت به پیامبر اکرم(ص) جریحه‌دار می‌کنند.

وی تصریح کرد: مجامع بین‌المللی به ویژه سازمان ملل باید نه تنها تذکر بلکه مجازات جدی برای فرانسه در نظر بگیرد، همچنین امروز جوامع مسلمان نباید سکوت کنند و سازمان کنفرانس اسلامی که به نام همکاری‌های اسلامی تغییر نام یافته نیز نباید سکوت کرده و به شکل قاطع این اقدامات هتاکانه باید محکوم شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین باید سفرای فرانسه در کشورهای اسلامی فراخوانده و تذکر جدی به آنان داده شود.

 انتهای پیام/3138/ح20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها