امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140288
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی با ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه 94 کشور اعلام کرد: کاهش سریع تورم در شرایطی که اقتصاد ایران در مسیر کاهش قیمت نفت و درآمدهای نفتی است سیاست نادرستی بوده که عملا منجر به تعمیق رکود در اقتصاد می‌شود.

متن این نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر علی لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام؛

مستحضرید در چند سال گذشته اقتصاد ایران با شرایط حساس و بی‌سابقه‌ای پس از انقلاب شکوهمند اسلامی مواجه بوده است. وجود رکود عمیق، تورم بالا و رشد منفی تولید ناخالص داخلی در دو سال پیاپی نیاز به تحلیل بودجه 94 را با بررسی دقیق شرایط اقتصادی و عوامل ایجاد کننده این شرایط دوچندان می‌کند.

از آنجایی که روح کلی بودجه پیشنهادی دولت نئوکلاسیکی بوده و در حالیکه کشور در رکود شدید قرار دارد کاملا انقباضی بسته شده‌است و به نظر می‌رسد دولت تمام تلاش خود را در بودجه سال آتی برای کاهش زود هنگام تورم بکار بسته است، پر واضح است دولت علی‌رغم شعارهای خود نسبت به خروج از رکود و کاهش بیکاری بالا بی‌توجه بوده‌است.

کمیسیون سیاسی- آموزشی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبایی با تشکیل کارگروه ویژه تحلیل بودجه 94 زیر نظر تحلیلگران و پژوهشگران اقتصادی این تشکل با توجه به کسری درآمدهای مالیاتی و درآمدهای ناشی از فروش نفت و گاز پیشنهاداتی برای بودجه 94 تدوین کرده که به تفصیل در پیوست این نامه خدمت جنابعالی ارائه خواهد شد.

گفتنی است طبق تئوری مارپیچی رکودی در اقتصاد که توسط دبیر این کارگروه تدوین شده است، کاهش سریع تورم در شرایطی که اقتصاد ایران در مسیر کاهش قیمت نفت و درآمدهای نفتی است سیاست نادرستی است که عملا منجر به تعمیق رکود در اقتصاد می‌شود، لذا تاکید نگارنده بر این است مجلس شورای اسلامی با اعمال تغییرات در لایحه بودجه 94 هزینه‌های عمرانی را افزایش دهد و دولت را مکلف کند جهت تامین کسری بودجه از سه روش استقراض از بانک مرکزی، افزایش نرخ ارز و انتشار اوراق مشارکت استفاده کند.»

انتهای پیام/

 

                                                                                                                    

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار