امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140292
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق عصر امروز پس از دیدار با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق عصر امروز پس از دیدار با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، گفت: ما امروز درباره بسیاری از موضوعات با ایران، اشتراکات سیاسی، جغرافیایی، فرهنگی و تاریخی داریم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از بدو سقوط رژیم سابق عراق همواره پشتیبان این کشور بوده است، تصریح کرد: کشور عراق از تلاش‌های ایران در زمینه‌های مقابله با بحران‌های مختلف و در جنگ مقابل داعش تشکر می‌کند و ما حمایت جمهوری اسلامی ایران و رهبری حکمیانه ایران را ارج می‌نهیم.

وزیر کشور عراق با بیان اینکه امیدواریم همکاری‌های دو کشور بیش از پیش شود، تصریح کرد: ما در موضوع مقابله با تروریسم، نیاز داریم از تجربیات وزارت کشور و جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت در جهان امروز تفکیک‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: عراق نمی‌تواند از امنیت برخوردار باشد مگر اینکه امنیت در کشورهای دیگر نیز وجود داشته باشد.

وزیر کشور عراق با اشاره به اهمیت مقابله با داعش گفت: درست است که ایران جزو ائتلاف علیه داعش نیست اما ما از هر گونه کمک ایران استقبال می‌کنیم چرا که داعش خطر بزرگی برای نظام ما بود و ما در این راستا از تلاش‌های ایران که همه چیز در اختیارمان قرار داد، تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه عراق در سال‌های گذشته با خسارتات زیادی روبرو شده است، تصریح کرد:‌ عراق نیازمند تسهیلات، مهمات و آموزش است که ایران می‌تواند کمک شایانی کند و امیدواریم همکاری بین دو کشور بیشتر شود.

الغبانی در ادامه گفت: داعش خطری بود که حاکمیت سیاسی کشورمان را مورد هجمه قرار داد تا جایی که برخی مناطق در آستانه سقوط قرار گرفت برای همین هر کسی که به ما در این زمینه کمک کند رد نمی‌کنیم و از تلاش‌های ایران در این زمینه تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: تحریم‌های بین‌الملل نمی‌تواند مبنایی در این زمینه داشته باشد و ما از تجربیات گرانبهای ایران در همه حوزه‌ها استفاده خواهیم کرد.

وزیر کشور عراق با بیان اینکه امنیت عراق در گذشته توسط ارتش این کشور حفظ می‌شد، تصریح کرد: امروز عراق نگاه جدیدی به این موضوع دارد و قرار است وزارت کشور عهده‌دار این امر شود بنابراین باید در این زمینه به توانمندسازی خود بپردازیم و اطلاعاتمان را به روز کنیم که تجربیات ایران در این زمینه می‌تواند راهگشای خوبی برای کشور عراق باشد.

در ادامه این نشست، استاندار کربلا نیز به ایراد سخنانی پرداخت و گفت: تلاش‌های بسیاری برای تامین زوار در عراق صورت گرفت اما ناکامی‌هایی نیز در این زمینه وجود داشت و ما از اینکه به خدمت‌رسانی به زوار پرداختیم افتخار می‌کنیم.

استاندار کربلا با اشاره به جلسات مشترک در این زمینه اظهار داشت: امیدوارم با تشکیل جلسات مشترک میان دو کشور، بتوانیم مسئله زیارت را به صورت شایسته در شهر مقدس کربلا برگزار کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها