امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140295
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد شاعری در نشست خبری در خصوص هفته هوای پاک گفت: هفته هوای پاک از 29 دی آغاز و تا 5 بهمن ادامه دارد. رئیس ستاد محیط ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد شاعری در نشست خبری در خصوص هفته هوای پاک گفت: هفته هوای پاک از 29 دی آغاز و تا 5 بهمن ادامه دارد.

رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران ادامه داد: شهرداری با شعار «آسمان آبی حق من است& raquo; برنامه‌های گسترده‌ای در هفته هوای پاک دارد.

شاعری با اشاره به اینکه در 6 ماهه اول سال آلودگی هوا تحت تاثیر ریزگردهایی است که منشا طبیعی دارد، گفت: امسال در 6 ماهه اول حداقل آلودگی هوا را داشتیم به دلیل وزش باد و بارندگی در کشورهای عراق و سوریه بوده که این ریزگردها به سمت کشور هجوم نیاورده‌اند.

به گفته رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران در 6 ماه دوم سال آلودگی افزایش یافت، فعالیت خودروها، مصرف انرژی و سکون هوا و کاهش ناپایداری باعث افزایش آلودگی هوا می‌شود.

به اعتقاد شاعری، اگر سال آینده ریزگردها وجود نداشته باشند با اقدامات کلیدی که صورت گرفته در آینده نزدیک به سطحی از استانداردها در زمینه آلودگی هوا خواهیم رسید.

وی تاکید کرد: یک روز هوای ناسالم جان شهروندان را به مخاطره می‌اندازد.

به گفته شاعری، امسال 92 روز هوای ناسالم داشته‌ایم.

رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران در خصوص سهم حمل و نقل عمومی در تهران گفت: امسال سهم حمل و نقل عمومی تا 60 درصد افزایش می‌یابد.

وی همچنین به توسعه نوسازی حمل و نقل عمومی در تهران اشاره کرد و گفت: اگر کارها درست پیش‌رود تا پایان برنامه پنجم نوسازی انجام می‌شود.

شاعری در بخش دیگر سخنانش در خصوص توسعه انرژی‌های نو گفت: لایحه این موضوع به صحن شورا رفته و تا قبل از سال جدید این لایحه به تصویب می‌«سد و از سال آینده از انرژی‌های نو استفاده می‌کنیم.

به گفته شاعری، در حال حاضر اقداماتی صورت گرفته و تا پایان سال در 6 پارک انرژی نو به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: بیش از 250 آبگرمکن خورشیدی برای تعیین آب گرم پارکها نصب کرده‌ایم و در حال حاضر بیش از 500 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در تهران وجود دارد.

شاعری گفت: در کشور ما میزان مصرف انرژی نو نزدیک به صفر است این در حالی است که در کشورهای پیشرفته بیشتر است.

به گفته رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران، تولید انرژی نو گران است و با کمک دولت می‌توانیم گام‌های اساسی برداریم.

شاعری به معاینه فنی خودروها اشاره کرد و گفت: خودروهایی که یورو 6 دارند هر سال معاینه فنی می‌شوند اما خودروی پراید 5 ساله است و ظرف 5 سال هم این خودرو اسقاط می‌شود.

رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش درخصوص مرکز دفن خاک و نخاله در شرق تهران در بعد سیاه کوه اشاره کرد و گفت: ساماندهی این بخش را آغاز کرده‌ایم، امیدواریم از اوایل سال آینده با همکاری محیط زیست بتوانیم این مرکز را به نقطه دیگری منتقل کنیم.

وی به ساماندهی صنایع آلاینده در تهران اشاره کرد و گفت: 320 واحد آلاینده در تهران وجود دارد.

وی در خصوص کمک دولت در توسعه حمل و نقل عمومی گفت: اگر دولت کمک کند سهم حمل و نقل عمومی به 745 درصد ظرف دو سال آینده می‌رسد.

وی در خصوص علت آلودگی هوا گفت: علت اصلی آلودگی هوا استفاده از انرژی‌های فسیلی است.

رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران ادامه داد: بیش از 15 سازمان مسئول مدیریت آلودگی هوا در تهران هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها