امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140303
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان بیمه سلامت ایران جهت گسترش طرح جایگزینی ...

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان بیمه سلامت ایران جهت گسترش طرح جایگزینی کارت‌های ملی به جای دفترچه بیمه در مراکز درمانی و بیمارستانی اظهار داشت: این طرح در مرحله نخست در چند بیمارستان و در استان‌های مختلف برگزار شده است.

وی تصریح کرد: بنا داریم طرح اشاره شده را به صورت گام به گام و با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در سایر استان‌ها نیز گسترش دهیم که البته این موضوع ملزم به فراهم کردن زیرساخت‌های لازم است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: طرح جایگزینی کارت‌های ملی به جای دفترچه بیمه، در ابتدا در بخش بستری اجرا شده است و به تدریج در بخش پاراکلینیک اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: با اجرای طرح اشاره شده در بخش بررسی اسناد درمانی و همچنین پرداخت هزینه‌ها زمان کمتری صرف خواهد شد و در واقع خدمات به صورت مطلوب‌تر به بیمه‌شدگان ارائه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش اعتبارات سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه 94 گفت: با تأکید شخص رئیس‌جمهور و وزرای مربوطه (رفاه و بهداشت) اعتبارات خوبی در این زمینه پیش‌بینی شده است که امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز با اعتبارات لحاظ‌شده موافقت کند.

محسنی بندپی اشاره کرد: علاوه بر اعتبارات پیش‌بینی‌شده در لایحه بودجه 94، 10 درصد از اعتبارات قانون هدفمندی یارانه‌ها و همچنین یک درصد از ارزش افزوده در بخش بیمه‌ها هزینه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه با اشاره به ورود داروهای جدید و گرانقیمت به لیست بیمه، گفت: این موضوع توسط کارشناسان مربوطه در بخش سازمان غذا و دارو و بیمه در حال پیگیری است و پیش‌بینی می‌شود در اوایل سال 94، داروهای جدیدی به لیست داروهای بیمه‌ای اضافه شود.

وی در خصوص نوع داروهایی که قرار است تحت پوشش بیمه قرار گیرند، گفت: این داروها در بخش‌های مختلف مصرف می‌شوند.

محسنی بندپی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت ادغام سازمان های بیمه‌گر گفت: بنده به شخصه اعتقاد دارم باید یک سازمان بیمه‌ای در کشور وجود داشته باشد و سایر صندوق‌ها و سازمان‌های بیمه‌ای زیرمجموعه این سازمان قرار گیرند که امیدوارم در آینده نزدیک تمامی سازمان‌های فعال در حوزه بیمه‌ای زیرمجموعه سازمان سلامت قرار گیرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها