امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140307
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در شرایطی که از ماهها قبل در برخی از مناطق سوریه آرامش نسبی استقرار یافته، کارشناسان از حضور ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در شرایطی که از ماهها قبل در برخی از مناطق سوریه آرامش نسبی استقرار یافته، کارشناسان از حضور پررنگ صنعت گردشگری این کشور در چهل ‌و نهمین دوره «نمایشگاه گردشگری برلین» سخن می گویند.

نمایشگاه گردشگری برلین یا همان ITB که یکی از 5 نمایشگاه برتر جهان در حوزه صنعت گردشگری محسوب می شود، امسال از چهارم تا هشتم مارس 2015 میزبان علاقه مندان خواهد بود که در طول پنج روز برگزاری بیش از 190 کشور جاذبه ‌های گردشگری و آخرین دستاوردهایشان خود در زمینه‌ توسعه صنعت گردشگری را به بازدیدکنندگان عرضه می کنند.

در این شرایط مقامات صنعت گردشگری سوریه با اشاره به اینکه تصویری که از سوریه در رسانه ها منعکس شده نادرست است و در این کشور مناطقی وجود دارد که امنیت کامل در آنها حکم‌فرما است، از عزم خود برای حضور پررنگ در نمایشگاه گردشگری برلین سخن می گویند، این در حالی است که مدتی قبل نیز صنعت گردشگری سوریه با شعار «سوریه بار دیگر می‌درخشد» در سی ‌و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌ المللی «بازار جهانی سفر» در مرکز نمایشگاهی اکسل شهر لندن، پایتخت انگلیس  حضور موفقی داشت.

تا قبل از آغاز جنگ داخلی در سوریه حدود ‌12 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور از محل صنعت گردشگری تامین شده و حدود ‌13 درصد نیروی کار سوریه نیز در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط به کار اشتغال داشته و این کشور توانست در سال 2010 با میزبانی از نزدیک به 9 میلیون گردشگر رکوردی جدید در جذب گردشگر ثبت کند.

البته دولت سوریه در سالهای اخیر اقدامات زیادی را برای تقویت زیرساختهای صنعت گردشگری این کشور انجام داده که از آنجمله میتوان به توسعه‌ فرودگاه‌ دمشق و بازسازی بناهای تاریخی بخش قدیمی این شهر، احداث هتلهای لوکس و استاندارد و ‌معرفی جاذبه ‌های گردشگری سوریه در سطح جهانی اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها