امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140314
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
اسماعیل میرانزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تأکید بر ضرورت توجه مردم بر حفظ عرصه‌های طبیعی ...

اسماعیل میرانزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تأکید بر ضرورت توجه مردم بر حفظ عرصه‌های طبیعی کشور، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و پناه بردن مردم به طبیعت مخاطرات زیست محیطی و آتش‌سوزی در جنگل‌ها(مناطق حفاظت شده) به دلیل برخی سهل‌انگاری‌ها افزایش می‌یابد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: بر همین اساس به مردم و دوست‌داران طبیعیت توصیه می‌شود از بر‌افروختن آتش در محیط‌های طبیعی خودداری کنند و  چنانچه آتش روشن کردند از خاموش شدن کامل آن قبل از ترک محل مطمئن شوند.

وی ادامه داد: محیط بانان مدام در حال گشت و پایش در عرصه‌های طبیعی هستند تا از بروز مخاطرات در مناطق چهارگانه به عنوان میراث طبیعی جلوگیری کنند.

میرانزاده همچنین با اشاره به کمک گرفتن از مدیریت بحران در مواقع بروز مخاطرات زیست محیطی، ابراز داشت: البته در اداره کل محیط زیست استان کمیته مدیریت بحران تشکیل شده است تا در مواقع بحرانی اقدامات لازم به سرعت عمل لازم پیش‌برود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه محیط زیست برای مقابله با آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی با محدودیت تجهیزات و امکانات روبرو است، بیان داشت: به دلیل اینکه در مناطق حفاظت شده جاده‌سازی صورت نگرفته و منابع آبی محدود است باید در مواقع بروز بحران شاهد همکاری مردم و مدیریت بحران با محیط زیست برای جلوگیری از بروز فاجعه در عرصه‌ های طبیعی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آموزش باید پیش از بروز بحران مورد توجه قرار گیرد و بر همین اساس باید گفت که آموزش مردم برای جلوگیری از مخاطرات زیست محیطی باید در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها