امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140326
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود مهرپور، گفت: هدف نهایی از تشکیل این کنگره، ارتقاء کیفیت درمان و سلامت بیماران و آشنایی جامعه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود مهرپور، گفت: هدف نهایی از تشکیل این کنگره، ارتقاء کیفیت درمان و سلامت بیماران و آشنایی جامعه با علائم سکته مغزی به منظور ارجاع به موقع بیمار به مراکز درمانی و اقدام به موقع درمانی از سوی کادر پزشکی است.

وی با اشاره به اینکه درمان سکته مغزی طی یک دهه اخیر دچار تحول اساسی شده است، ولی این تغییر در کشور ما هنوز محسوس نیست، افزود: هر چند علل متعددی در محقق نشدن این تغییر دخیل هستند، ولی شاید مهمترین عامل، فقدان آگاهی جامعه از امکان درمان به شرط ارجاع سریع بیماران به مراکز درمانی است.

 مهرپور تصریح کرد: از آنجا که درمان سکته مغزی نیاز به همکاری میان گروه‌های درمانی مختلف شامل نورولوژی، اورژانس، رادیولوژی، جراحی اعصاب، طب فیزیکی و قلب داشته، هماهنگی و همکاری تیمی بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: در این کنگره در نظر است، یافته‌های جدید علمی درمانی و راه‌های جدید بازتوانی این حوزه به متخصصان این رشته ارائه شود، همچنین از اهداف دیگر این کنگره، معرفی سکته مغزی به عنوان یک بیماری قابل درمان بوده که راه درمان آن همان ارجاع به موقع بیمار به مراکز درمانی است.

دبیر هفتمین کنگره سراسری سکته مغزی اظهار داشت: پیشگیری اولیه مبنی بر ارائه راه های جلوگیری از سکته، درمان حاد در زمینه اقدامات سریع درمانی با هدف کاهش آسیب به بیمار، پیشگیری ثانویه با هدف بهبود افراد دچار سکته و پیشگیری در مرحله سوم به منظور راه‌های جلوگیری از ابتلا به سکته‌های بعدی در افراد دچار سکته محورهای این کنگره 2 روزه را تشکیل می‌دهند.

 وی افزود: این کنگره از سوی انجمن استروک ایران، انجمن متخصصان مغز و اعصاب ایران، انجمن علوم اعصاب ایران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز تحقیقات علوم اعصاب برگزار می‌شود.

به گفته مهرپور در این کنگره علاوه بر سخنرانی استادان برجسته پیرامون موضوعات فوق، کارگاه های آموزشی نیز برگزار خواهد شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی http://www.iranianstrokecongress.com/fa مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها