امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14033
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، بندر بن محمد حجار وزیر حج عربستان تأکید کرد: تصمیم کاهش حجاج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، بندر بن محمد حجار وزیر حج عربستان تأکید کرد: تصمیم کاهش حجاج داخل عربستان به میزان 50 درصد و حجاج خارج از عربستان به میزان 20 درصد، تصمیم اضطراری و موقت است.

وزیر حج عربستان گفت: بررسی این تصمیم بدون در نظر گرفتن مساحت شرعی مشاعر مقدسه برای ادای مناسک حج امکان ندارد، زیرا تعداد حجاج و عمره گزاران زیاد و فضای مشاعر مقدسه و حرمین شریفین و زمان هم محدود است و هدف فراهم کردن حداکثر خدمات برای حجاج از لحظه ورود تا لحظه خروجشان است.

وی ادامه داد: توسعه حرم شریف مکی، ظرفیت این مکان مقدس را به دو میلیون و 200 هزار زائر افزایش خواهد داد.

حجار در گفتگو با شبکه اول تلویزیون عربستان اعلام کرد: برای تحقق این هدف ناگزیر به اجرای توسعه در مساحت شرعی و فقهی مشخص برای مناسک هستیم تا سلامت حجاج را تضمین کنیم به همین سبب برخی طرح‌های توسعه آغاز شد.

وی افزود: پروژه توسعه حرم شریف مکی، 400 هزار متر به فضای فعلی مسجدالحرام اضافه خواهد کرد تا بتواند دو میلیون و 200 هزار نفر را در خود جای دهد.

وزیر حج عربستان خاطرنشان کرد: توسعه حرم شریف نبوی(ص) هم ظرفیت این مکان را به دو میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

حجار اظهار داشت: افزایش حجاج به توافقات گذشته مرتبط است که به ازای هر یک‌هزار نفر، یک نفر یا هزار نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت هر کشور است و بر اساس تعداد جمعیت هر کشور، افزایش می‌یابد و تعداد حجاج بر خلاف عمره گزاران به نسبت‌ها و توافقات معین بستگی دارد.

رسانه‌ها به نقل از مقامات سعودی از کاهش تعداد حجاج و عمره گزاران به مدت سه سال پیاپی خبر داده‌اند.

مفتی سعودی هم از کشورهای مختلف که حاجی و عمره گزار به سرزمین وحی اعزام می‌کند خواسته است تعداد حجاج خود را بر اساس تصمیم مقامات سعودی کاهش دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها