امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140368
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در فیلم‌ها و عکس‌هایی که توسط داعش منتشر می‌شود کودکانی دیده می‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در فیلم‌ها و عکس‌هایی که توسط داعش منتشر می‌شود کودکانی دیده می‌ شوند که به عضویت این گروه درآمده و در اعمال خشونت‌بار آن مشارکت می‌کنند.

روزنامه انگلیسی «دیلی استار» با اشاره به فیلم‌های انتشار یافته داعش در طول 6 ماه گذشته نوشت،‌ در این فیلم‌ها دیده می‌شود سطح خشونت در سنین پایین بسیار افزایش یافته و اکنون به بالاترین حد ممکن رسیده است.

برای مثال در فیلمی از داعش، یک پسر نوجوان با اسلحه‌ای در دست حاضر است که به سوی دو مرد زانو زده در مقابلش تیراندازی کرده و آرمان‌های وحشیانه داعش را به تصویر می‌کشد. این پسر بچه که حدود 11 تا 12 سال سن دارد، دو مرد را به اتهام جاسوسی برای روسیه به قتل می‌رساند.

«جفری بیتز» سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل در عراق با اشاره به این مساله گفت «آشنایی و یا مشارکت در اقدامات خشن برای روحیه و روان کودکان بسیار مخرب بوده و مشکلات عمیقی برای کشور به وجود خواهد آورد».

وی ادامه داد داعش با انتشار این فیلم‌ها قصد دارد کودکان را به سوی خود جذب کرده و نیروهایی برای پیش برد اهداف خود در آینده داشته باشند.

پسر بچه‌های 10 تا دوازده ساله در عکس‌ها و ویدیوهای انتشار یافته داعش با در دست داشتن سلاح در کنار پرچم داعش دیده می‌شوند؛ در تعدادی دیگر از عکس‌های داعش دختر بچه‌هایی با نقاب بر صورت دیده می‌شوند در حالی که سلاح‌های اسباب بازی در دست دارند.

«ایمن التمیمی» از اعضای یونیسف در خاورمیانه معتقد است، داعش از کودکان به عنوان ابزاری ضروری برای ابقای خود و انتقالش به نسل‌های بعدی استفاده می‌کند.

داعش با به تصویر کشیدن این خشونت‌ها به دنبال آن است که اثبات کند این گروهک تروریستی حامیانی از سنین مختلف و برای نسل‌های بعدی جذب خواهد کرد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها